50-latek uciekł ze szpitala w Świeciu! Po drodze ukradł rower

i

Autor: archiwum policji 50-latek uciekł ze szpitala w Świeciu! Po drodze ukradł rower

Tego policjanci się nie spodziewali

50-latek uciekł ze szpitala w Świeciu, a potem ukradł rower! Surowe konsekwencje

2022-10-06 13:59

Szczęśliwie zakończyły się poszukiwania 50-latka, który oddalił się z jednego z oddziałów świeckiego szpitala. Stan, w jakim się znajdował pacjent, wymagał hospitalizacji. Funkcjonariusze, patrolując miasto odnaleźli zaginionego mężczyznę na ul. 10 Lutego w Świeciu. Miał przy sobie rower, który, jak się okazało, chwilę wcześniej ukradł z pobliskiej posesji. Surowe konsekwencje

Świecie: Policjanci odzyskali skradziony rower, gdy odnaleźli poszukiwanego pacjenta

W środę (5.10.22), po godz. 6:00, dyżurny komendy w Świeciu otrzymał zgłoszenie o pacjencie, który oddalił się z jednego z oddziałów miejscowego szpitala. - Z przekazanej informacji wynikało, że 50-latek znajduje się w stanie, który wymaga hospitalizacji. Ze względu na realne zagrożenie, mundurowi natychmiast przystąpili do działań - wyjaśnia rzecznik świeckiej policji. Funkcjonariusze ustalili jego dane oraz rysopis, a następnie sprawdzili rejon przyszpitalny, dworce, przystanki autobusowe i inne miejsca ogólnodostępne na terenie Świecia. W trakcie prowadzonych poszukiwań, policjanci wydziału prewencji, na ul. 10 Lutego, zauważyli mężczyznę prowadzącego rower. Odpowiadał on podanemu rysopisowi. Okazało się, że jest to poszukiwany pacjent.

Uciekł ze szpitala, a potem ukradł rower

W trakcie czynności do policjantów podszedł inny mężczyzna twierdząc, że rower, który właśnie zabezpieczyli, należy do niego i niedawno został skradziony z terenu jego posesji. Dzięki szybkiej reakcji mundurowych, 50-latek, który z niewiadomych przyczyn oddalił się ze szpitala trafił pod opiekę lekarską, a skradziony rower wrócił do rąk właściciela.

Sprawcy kradzieży za popełnione przestępstwo grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Sonda
Czy masz zaufanie do policji?
Policjanci ratowali psa, który utknął na dachu
Nasi Partnerzy polecają