W naszym regionie świętujemy Dzień Strażaka. Czego im życzą bydgoszczanie?

i

Autor: Tomasz Kubicki W naszym regionie świętujemy Dzień Strażaka. Czego im życzą bydgoszczanie?

W naszym regionie świętujemy Dzień Strażaka. Czego im życzą bydgoszczanie? [AUDIO]

2018-05-04 18:56

Służą wszędzie tam, gdzie zagrożone są życie, zdrowie i mienie. Strażacy zawodowi i ochotnicy w całym regionie obchodzą dziś swoje święto. 

- Nasi strażacy są wzorem współdziałania i skutecznego mierzenia się z przeciwnościami. Wszystkim strażakom z województwa kujawsko-pomorskiego składam najlepsze życzenia wszelkiej pomyślności oraz serdeczne podziękowania za służbę na rzecz mieszkańców regionu – mówi marszałek Piotr Całbecki.

Polecany artykuł:

Pożar drukarni w Bydgoszczy

Podbiegł do radiowozu krzycząc, że jego żona rodzi w aucie. Do szpitala eskortowali ich toruńscy policjanci!

Staż pożarna w liczbach

Nad bezpieczeństwem mieszkańców województwa kujawsko-pomorskiego czuwa 1,6 tysiąca zawodowych strażaków z Państwowej Straży Pożarnej, którzy służą w 30 jednostkach ratowniczo-gaśniczych, działających w pod skrzydłami Komendy Wojewódzkiej PSP, 4 komend miejskich oraz 15 komend powiatowych.

Strażacy ze struktur Ochotniczej Straży Pożarnej to 855 jednostek przede wszystkim na terenach wiejskich, w Krajowym Systemie Ratowniczo-Gaśniczym działa 209 z nich. Liczba czynnych członków OSP to ponad 27 tysięcy, a całe środowisko – z członkami honorowymi, członkami wspierającymi, angażującymi się w działalność ochotniczych drużyn strażackich paniami oraz drużynami harcerskimi i młodzieżowymi – to ponad 35 tysięcy osób.

Nasz reporter, Robin Jesse zapytał bydgoszczan, czego życzyliby strażakom. Posłuchajcie: 

Przeczytaj także: Masz balkon z pięknymi kwiatami? Pochwal się nimi!