Szczepienia powszechne w Bydgoszczy: Pierwszy punkt jest już gotowy! Kiedy zaczną się szczepienia?

2021-04-16 14:36 Anna Gołata
Szczepienia powszechne w Bydgoszczy. Pierwszy punkt jest już gotowy! Kiedy będzie można się zaszczepić?
Autor: UM w Bydgoszczy Szczepienia powszechne w Bydgoszczy. Pierwszy punkt jest już gotowy! Kiedy będzie można się zaszczepić?

Bydgoszcz, wspólnie z Przychodnią Bajka i Uniwersytetem Technologiczno-Przyrodniczym, uruchomi pierwszy w województwie pilotażowy punkt szczepień powszechnych. Gdzie dokładnie został zlokalizowany i kiedy pierwsi bydgoszczanie będą mogli się zaszczepić przeciwko koronawirusowi. Znamy wszystkie szczegóły!

Powstanie pilotażowych punktów szczepień powszechnych zapowiedział we wtorek minister Michał Dworczyk. Miasto Bydgoszcz zgłosiło się do zorganizowania takiego punktu.

- Nie ma na dziś nic ważniejszego od jak najszybszego zaszczepienia mieszkańców Bydgoszczy. Dlatego, wspólnie z Przychodnią Bajka i Uniwersytetem Technologiczno-Przyrodniczym, organizujemy taki punkt. Jesteśmy też po rozmowach z Narodowym Funduszem Zdrowia, który pozytywnie odniósł się do naszych działań. Mam nadzieję, że rząd dostarczy nam tyle szczepionek, żeby potencjał tego punktu został w pełni wykorzystany - mówiła podczas dzisiejszej konferencji prasowej na UTP koordynująca zadanie zastępczyni prezydenta Iwona Waszkiewicz. 

ZOBACZ: Chciał ominąć zwierzę na drodze i uderzył w drzewo! Młody policjant ZGINĄŁ na miejscu 

- Bardzo się cieszę, że możemy wziąć udział w tym przedsięwzięciu. Mamy doświadczenie - szczepimy mieszkańców Bydgoszczy przeciw COVID-19 od początku lutego. W punkcie zlokalizowanym na UTP będzie pracowało 5 zespołów (z możliwością zwiększenia tej liczby). Jesteśmy przygotowani na szczepienie 700 pacjentów dziennie - deklaruje prezes Przychodni Bajka Karol Jurkowski.  Punkt zlokalizowany będzie na UTP przy ul. Kaliskiego. Będzie działał 7 dni w tygodniu od 9-18. Dziennie będzie w stanie podać szczepionki 700 osobom.

Zasady zapisów na szczepienia pozostają bez zmian - może to zrobić przez ogólnopolską infolinię 989, internetowe konto pacjenta bądź bezpośrednio w Przychodni Bajka. 

W tym roku majówka w Karkonoszach może wszystkich zaskoczyć. Zobaczcie, ile tam śniegu!
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE