szok!

Szukali zabytków w lesie, znaleźli ludzkie szczątki. Na miejsce wezwano policję [ZDJĘCIA]

2023-11-30 12:02

Zaskakujący finał poszukiwań zabytkowych przedmiotów na terenie gminy Dragacz. Grupa ekspertów z pracowni "Pomostu" otrzymała informację o odkryciu ludzkich kości. Takiego znaleziska w tym miejscu nikt się nie spodziewał, więc podjęto decyzję o powiadomieniu policji.

Robert Bucholc, Andrzej Nowak i Patryk Budziński z kanału Kierunek Pasja prowadzili legalne poszukiwania zabytkowych przedmiotów. Jednak zamiast tego, w lesie niedaleko Mniszka (gmina Dragacz) przypadkowo natrafili na ludzkie szczątki. Odkrywcy natychmiast powiadomili policję o swoim nietypowym znalezisku.

Zobacz także: Ludzkie szczątki w lesie pod Świeciem! Szokująca szczegóły. "Odnaleźliśmy znak tożsamości"

- Wezwany na miejsce patrol z Komendy Powiatowej Policji w Świeciu zabezpieczył miejsce i w asyście prokuratora ujawnione szczątki zostały zabezpieczone – mówi Pracownia Badań Historycznych i Archeologicznych "Pomost". Oni także zostali powiadomieni o odkryciu.

Po uzyskaniu stosownych zezwoleń, 23 listopada zespół "Pomostu" przeprowadził prace ekshumacyjne. - We wskazanym miejscu odkryliśmy fragmenty szkieletów 4 żołnierzy niemieckich, przy których nie odnaleźliśmy znaków tożsamości. Dziękujemy grupie zrzeszonej wokół kanału Kierunek Pasja za powiadomienie o odkryciu i pomoc w pracach - przekazuje poznańska grupa "Pomost".

Polacy ŻĄDAJĄ podwyżek! Teraz TRZEBA zarabiać 20 tysięcy miesięcznie!
Nasi Partnerzy polecają