Taksówkarz woził ludzi pod wpływem narkotyków. Skandal w Świeciu

i

Autor: Shutterstock Taksówkarz woził ludzi pod wpływem narkotyków. Skandal w Świeciu

Naraził pasażerów

Taksówkarz prowadził pod wpływem narkotyków. Skandal w Świeciu

2022-10-07 13:49

Świecie. Miejscowi policjanci zatrzymali 31-letniego taksówkarza, który wykazał się skrajną nieodpowiedzialnością i głupotą. Swoich pasażerów woził pod wpływem amfetaminy, narażając ich tym samym na śmiertelne niebezpieczeństwo. Sąd może wysłać go do więzienia.

Świecie. Taksówkarz woził ludzi po amfetaminie!

Do zatrzymania 31-latka doszło w czwartek (6.10.2022 r.) na terenie Świecia (woj. kujawsko-pomorskie). Jak podaje biuro prasowe miejscowej komendy, funkcjonariusze otrzymali zgłoszenie, z którego wynikało, że kierowca vw tourana, który przewoził pasażerów dziwnie się zachowuje. Pracownik jednej z korporacji taksówkarskich był nerwowy i szybko okazało się dlaczego. - Policjanci podejrzewali, że może być pod wpływem narkotyków. Przeprowadzone badania potwierdziły te przypuszczenia. W jego organizmie była obecna amfetamina. 31-latek był już wcześniej karany za posiadanie środków odurzających - wyjaśnia podkom. Joanna Tarkowska, oficer prasowa KPP Świecie.

- Ponadto, podczas kontroli osobistej, w kieszeni bluzy, policjanci znaleźli słoik z białym proszkiem. Blisko 36 gramów zabezpieczonej substancji trafi do badań - dodaje policjantka.

Taksówkarz ze Świecia zatrzymany. Grozi mu więzienie

31-latek został przewieziony do miejscowej komendy, gdzie wykonano z nim czynności. Kierowca taksówki długo nie poprowadzi żadnego pojazdu, ponieważ mundurowi zatrzymali mu prawo jazdy. Jeśli badanie krwi potwierdzi obecność narkotyku w organizmie mężczyzny, wówczas odpowie on przed sądem za kierowanie pojazdem mechanicznym pod wpływem środków odurzających, za co grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności i zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi.

- Jeśli widzisz, że zachowanie kierującego pojazdem wskazuje na to, że może on być nietrzeźwy lub pod wpływem narkotyków, nie lekceważ tego i natychmiast powiadom policję. Być może uratujesz komuś zdrowie, a nawet życie - apeluje oficer prasowa KPP Świecie.

Jeżeli byliście świadkami wypadku bądź niepokojącego zdarzenia w regionie - pożaru, stłuczki itd., dajcie nam znać! Ostrzeżemy innych i ułatwimy komunikację. Zapraszamy również w razie jakichkolwiek problemów/pytań. Czekamy na naszym Facebooku oraz na mailu - miasta@se.pl.

Sonda
Czy kierowca, który jedzie po narkotykach, powinien stracić prawo jazdy dożywotnio?
Narkotyki, broń i jazda "na zakazie". Policyjny pościg ulicami Warszawy
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany