Wiemy, kiedy pierwsze elektryczne autobusy wjadą do Bydgoszczy! List intencyjny podpisany

i

Autor: Magiera188/CC BY-S.A. 3.0/wikimedia.org

Tańsze bilety dla uczniów spoza Bydgoszczy! Miasto rozszerza bilet malucha i uczniowski

2019-10-30 20:13

To bardzo dobre informacje! Tańsze bilety okresowe przysługują już bydgoskim uczniom szkół podstawowych i ponadpodstawowych oraz maluchom w wieku 4-7 lat. Program doczekał się jednak rozbudowy o uczniów i dzieci z gmin ościennych współpracujących z miastem w ramach Metropolii Bydgoszcz!

Nowe zasady, przegłosowane na dzisiejszej sesji Rady Miasta Bydgoszczy oznaczają, że z biletów okresowych w cenie 10 zł (miesięczny lub 30-dniowy) i 100 zł (roczny) będą korzystać także uczniowie szkół podstawowych, ponadpodstawowych zamieszkujących na terenie gmin, z którymi miasto zawarło porozumienie.

Chodzi tu o Osielsko, Nową Wieś Wielką, Dobrcza i Białe Błot. To uczniowie tych miejscowości będą mogli od 1 grudnia skorzystać z tańszych biletów zarówno na liniach międzygminnych jak i w komunikacji publicznej na terenie Bydgoszczy.

Zobacz: Groźny wypadek autobusu 94 w podbydgoskim Niemczu. Kilka osób trafiło do szpitala! [ZDJĘCIA]

- Takie rozwiązanie spowoduje znaczącą poprawę atrakcyjności transportu zbiorowego dla uczniów gmin ościennych. To oznacza, że uczniowie dojeżdżający do Bydgoszczy będą mogli korzystać z komunikacji miejskiej na takich samych zasadach jak bydgoscy uczniowie. Koszty tego rozwiązania poniosą gminy, które będą wydawały Metropolitalną Kartę Uczniowską - informuje Urząd Miasta Bydgoszczy.