Teatr Polski w Bydgoszczy wystawi spektakl w Japonii

2020-01-25 7:00 EIB
Teatr Polski w Bydgoszczy wystawi spektakl w Japonii
Autor: UM Bydgoszcz Teatr Polski w Bydgoszczy wystawi spektakl w Japonii

Japońscy widzowie będą mieli okazję obejrzeć spektakl z Bydgoszczy – 29 lutego na scenie New National Theater w Tokio artyści z Teatru Polskiego pokażą „Wycinanki. List z morza”.

„Wycinanki. List z morza” w reżyserii Yojiro Ichikawy to przedstawienie przygotowane z myślą o najmłodszych widzach. To opowieść o podobieństwie dwóch zupełnie odmiennych od siebie kultur. Cała historia pokazana w bajkowej, ale minimalistycznej scenografii skupia się wokół kartki papieru, która dla Japończyków stanowi podstawę do tworzenia origami, zaś dla naszych przodków była inspiracją dla wykreowania tradycji ludowych wycinanek. Papier w tej opowieści stanowi jednak tylko pretekst do tego, by poprzez muzykę, sztukę i piękno przybliżyć najmłodszym widzom szczególną cechę człowieka – uniwersalne pragnienie wspólnotowości i bycia razem.  
 
Sztuka powstała w wyniku współpracy artystów Teatru Polskiego w Bydgoszczy z twórcami z Japonii, którzy odpowiedzialni byli nie tylko za reżyserię. Za muzykę w spektaklu odpowiada Natsumi Ishikawa, a na scenie oglądamy Natsumi Kurodę. W przedstawieniu występują też polscy aktorzy: Michalina Rodak i Marcin Zawodziński.
 
Spektakl „Wycinanki. Listy z morza” koprodukcji polsko-japońskiej powstał z okazji setnej rocznicy nawiązania stosunków dyplomatycznych między Polską i Japonią, którą świętowano w 2019 roku. 
 
Japońscy widzowie zobaczą sztukę trzykrotnie 29 lutego w New National Theater w Tokio. 

ZOBACZ: 17 ciąż z miejskiego programu in vitro w Bydgoszczy. Pierwsze dzieci urodzą się w tym roku