Tragedia na przejeździe kolejowym w Błądzimiu! Mężczyzna wjechał pod rozpędzony pociąg

i

Autor: OSP Lniano Tragedia na przejeździe kolejowym w Błądzimiu! Mężczyzna wjechał pod rozpędzony pociąg

Sprawę bada policja

Tragedia na przejeździe kolejowym w Błądzimiu! Mężczyzna wjechał pod rozpędzony pociąg

2022-10-06 10:53

Dramatyczne doniesienia z woj. kujawsko-pomorskiego. W czwartek (6 października) na przejeździe kolejowym w miejscowości Błądzim doszło do tragicznego w skutkach zdarzenia. - Zginął kierowca samochodu osobowego, który wjechał pod pociąg - poinformował Przemysław Zieliński z PKP Polskie Linie Kolejowe.

Błądzim: Wypadek na przejeździe kolejowym. Nie żyje kierowca osobówki

Tragedia wydarzyła się w Błądzimiu (powiat świecki), na przejeździe kolejowym z droga wojewódzką nr 240, na szklaku Wierzuchin - Serock. To trasa pociągów Kościerzyna - Bydgoszcz, a pociąg osobowy, który uczestniczył w wypadku, jechał z Chojnic do Bydgoszczy.

- Poruszający się volkswagenem polo mężczyzna wjechał wprost pod rozpędzony pociąg osobowy. W wyniku zderzenie mężczyzna poniósł śmierć na miejscu. Z racji tego, że zdarzyło się to na granicy powiatu świeckiego i tucholskiego, na miejsce skierowano liczne środki z tych dwóch powiatów. Ostatecznie na miejscu zostali strażacy z powiatu tucholskiego, a nasz powiat został skierowany z powrotem do remizy. Na miejscu lądował również helikopter LPR - wyjaśniają strażacy z OSP Lniano.

Przejazd był wyposażony w rogatki, ale na razie nie wiadomo czy były opuszczone, czy nie zadziałały. Ustalane są okoliczności zdarzenia. Według wstępnych informacji, przekazanych przez policję, poszkodowany miał ok. 80 lat i niewykluczone, że zasłabł za kółkiem. Pociąg częściowo wykoleił się, ale pasażerom i obsłudze pociągu nic się nie stało.

Tragedia na przejeździe kolejowym w Błądzimiu. Jak kursują pociągi?

- Ruch pociągów na szlaku Wierzchucin – Serock został czasowo wstrzymany. Przewoźnik Arriva RP wprowadza zastępczą komunikację autobusową. Podróżni na stacjach i przystankach są informowani o zmianach w komunikacji. Do usunięcia skutków zdarzenia skierowano pojazd ratownictwa technicznego PLK - mówi PAP Przemysław Zieliński z PKP Polskie Linie Kolejowe

Sonda
Czy wszystkie przejazdy kolejowe powinny być strzeżone?
Ścisk w pociągu PKP
Nasi Partnerzy polecają