Tragiczna śmierć młodego policjanta. Chciał ominąć zwierzę i roztrzaskał się na drzewie

i

Autor: KPP Świecie, pixbay.com

ogromna strata

Tragiczna śmierć młodego policjanta. Chciał ominąć zwierzę i roztrzaskał się na drzewie

2024-04-17 13:21

Ten dramat wstrząsnął całym województwem kujawsko-pomorskim. 5 lata temu podczas pełnienia służby zginął młodszy aspirant Adam Łobocki ze świeckiego komisariatu. W rocznicę tych tragicznych wydarzeń, czyli 16 kwietnia koledzy i koleżanki z jednostki wspominają tragicznie zmarłego policjanta. - Cechowała go wysoka kultura osobista i umiejętność rozwiązywania ludzkich problemów - mówią zgodnie.

- Adam był bardzo dobrym, lubianym policjantem, z którym można było porozmawiać na każdy temat. Prywatnie jego pasją była piłka nożna, o której mógł rozmawiać godzinami. W naszej pamięci zostanie jako człowiek serdeczny i uczynny, nigdy nie odmówił pomocy - mówią koledzy z jednostki.

Był policjantem zaangażowanym w służbę, cechowała go wysoka kultura osobista i umiejętność rozwiązywania ludzkich problemów. Nie unikał trudnych i niebezpiecznych sytuacji, często podejmując czynności służbowe poza wyznaczonymi godzinami pracy. Wdrażał w obowiązki nowo przyjętych funkcjonariuszy i dzielił się z nimi zdobytym doświadczeniem. Wielokrotnie wyróżniany przez Komendanta Powiatowego Policji w Świeciu.

16 kwietnia 2019 r. pełnił służbę w patrolu zmotoryzowanym wraz z innym funkcjonariuszem. Około godziny 22.35 w miejscowości Łaszewo, w gminie Pruszcz, w trakcie przemieszczania się po wyznaczonym rejonie służbowym, funkcjonariusz kierujący radiowozem, na łuku drogi, chcąc uniknąć zderzenia ze zwierzyną leśną, zjechał na pobocze, uderzając czołowo w przydrożne drzewo. W wyniku tego zdarzenia na miejscu śmierć poniósł pasażer radiowozu - sierż. szt. Adam Łobocki. Pośmiertnie odznaczony przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji złotą odznaką „Zasłużony Policjant” oraz awansowany przez Komendanta Głównego Policji na stopień młodszego aspiranta.

Sonda
Czy ostatnio straciłeś kogoś bliskiego?

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki