Kierowco, miej się na baczności! W Bydgoszczy i regionie trwa policyjna akcja

2021-11-25 13:57
W Bydgoszczy i regionie trwa policyjna akcja! Co sprawdzają mundurowi?
Autor: KWP w Bydgoszczy W Bydgoszczy i regionie trwa policyjna akcja! Co sprawdzają mundurowi?

Bydgoscy policjanci włączyli się w międzynarodowe działania „24 Blue Rad” ukierunkowane na bezpieczeństwo na obszarach kolejowych. - Akcja ma na celu zapobieganie najczęściej popełnianym wykroczeniom w rejonie tras kolejowych oraz przeciwdziałanie niszczeniu mienia i kradzieżom infrastruktury kolejowej - wyjaśnia nam rzecznik KWP w Bydgoszczy.

Trwają dwudniowe (24-25.11.2021) działania „24 Blue Rad”. Celem działań jest przede wszystkim kontrola osób przemieszczających się na obszarze kolejowym, sprawdzanie ich tożsamości, a także kontrola przestrzegania przepisów porządkowych obowiązujących na obszarze kolejowym oraz przeciwdziałanie niszczeniu mienia i kradzieży elementów infrastruktury kolejowej.

Zobacz: Tragedia na torach w Pawłówku i Bydgoszczy! Nie żyją dwie osoby

W działania włączyli się również bydgoscy policjanci, którzy przy współpracy z funkcjonariuszami Straży Ochrony Kolei oraz Straży Granicznej kontrolowali wczoraj zachowanie kierowców w rejonie przejazdu kolejowego na ulicy Przejazd w Bydgoszczy.

W trakcie działań ujawniono siedem naruszeń przepisów przeciwko bezpieczeństwu w ruchu drogowym w rejonach przejazdów kolejowych. Popełnione przez siedmiu kierujących wykroczenia dotyczyły niestosowania się do znaku STOP. Trzej sprawcy wykroczeń zostali ukarani mandatem karnym, a czterej pouczeni. 

Ruszył Bydgoski Jarmark Świąteczny 2021
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE