Złodzieje ukradli 16 butelek piwa, zostali schwytani! Sukces bydgoskiej policji

2020-05-19 12:59 EIB
 Ukradli 16 butelek piwa. Sukces bydgoskiej policji
Autor: Pixabay Ukradli 16 butelek piwa. Sukces bydgoskiej policji

Zgłoszenie od świadka zdarzenia oraz szybka reakcja policjantów ze Śródmieścia doprowadziły do zatrzymania dwóch mężczyzn i kobiety, którzy włamali się do mieszkania i ukradli skrzynkę z szesnastoma piwami. Wszyscy sprawcy poniosą odpowiedzialność karną.

W minioną sobotę (16.05.2020) około godz. 18.00 dyżurny z bydgoskiego Śródmieścia otrzymał zgłoszenie o osobach mających dokonywać włamania do budynku przy ul. Rycerskiej. Na miejsce natychmiast został skierowany patrol. Po tym, jak dotarł do celu przed budynkiem, policjanci zastali 57-letnią kobietę oraz dwóch mężczyzn w wieku 38 i 49 lat. Jeden z nich niósł skrzynkę z zawartością 16 piw. Osoby zapytane o fakt kradzieży z włamaniem zgodnie stwierdziły, że nic na ten temat nie wiedzą, gdyż wracają z pętli tramwajowej. Nie potrafiły też powiedzieć, skąd mają alkohol.

Podczas czynności do policjantów podszedł zgłaszający, który potwierdził, że legitymowane osoby dokonały przed chwilą włamania do lokalu mieszkalnego. Po wybiciu szyb sprawcy weszli do środka, a po chwili wyszli ze wspomnianym łupem.

W związku z tym „wspólnicy” zostali zatrzymani i przewiezieni do śródmiejskiego komisariatu. Tam usłyszeli zarzuty kradzieży z włamaniem. Na dodatek okazało się, że 38-latek działał w warunkach recydywy, zatem musi liczyć się ze zwiększonym wymiarem kary za to przestępstwo.

Zdecydowane i natychmiastowe działanie świadka włamania, który powiadomił o sytuacji policję oraz patrolu z komisariatu na bydgoskim Śródmieściu pozwoliły zatrzymać sprawców przestępstwa na gorącym uczynku.

- Podziękowania należą się świadkowi, który zauważył niepokojącą sytuację, zareagował i powiadomił policję - mówią bydgoscy policjanci.

ZOBACZ TAKŻE: Jakub zabił, później się powiesił [ZDJĘCIA]

Napadł na kobietę i ją molestował. Szuka go policja. Widziałeś dzwoń

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.