Uwaga! Fatalne warunki na drogach w Bydgoszczy i regionie. Ważne ostrzeżenie od IMGW

2022-01-28 16:23
Podlaskie. Uwaga! Będzie ślisko. IMGW wydało ostrzeżenie
Autor: Pixabay Podlaskie. Uwaga! Będzie ślisko. IMGW wydało ostrzeżenie

W piątek (28 stycznia) Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie dla mieszkańców Kujaw i Pomorza. Chodzi o oblodzenie, które może utrudnić jazdę. Apelujemy do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności na drodze!

Uwaga! Fatalne warunki na drogach w Bydgoszczy i regionie. Ważne ostrzeżenie od IMGW

Ostrzeżenie IMGW dla Bydgoszczy i okolic obowiązuje od soboty (29 stycznia) do godziny 9:00. Zagrożenie potwierdza Bydgoskie Centrum Zarządzania Kryzysowego.

- Na terenie miasta Bydgoszczy i powiatu bydgoskiego prognozuje się zamarzanie mokrej nawierzchni dróg i chodników po opadach deszczu, deszczu ze śniegiem oraz mokrego śniegu powodujące ich oblodzenie. Temperatura minimalna od -3°C do -1°C°C, temperatura minimalna przy gruncie około -5°C. Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska: 80%. Stopień zagrożenia: 1 - czytamy w zamieszczonym komunikacie.

Zobacz: Testy w aptekach w Bydgoszczy. Gdzie za darmo zrobić test na COVID-19 w aptece? [LISTA]

Co oznaczają ostrzeżenia pierwszego stopnia?

Zgodnie z definicją IMGW ostrzeżenie pierwszego stopnia oznacza, że przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na działanie tych czynników jest utrudnione i niebezpieczne. Spodziewaj się utrudnień wynikających z prowadzenia działań w obszarze występowania zagrożenia, w tym opóźnień spowodowanych utrudnieniami w ruchu drogowym, zakłóceń w przebiegu imprez plenerowych lub możliwość ich odwołania. Zalecana ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej.

Sonda
Czy pogoda wpływa na Twoje samopoczucie?
Most Uniwersytecki w Bydgoszczy znów otwarty
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE