Testy w aptekach w Bydgoszczy. Gdzie za darmo zrobić test na COVID-19 w aptece? [LISTA]

2022-01-27 14:06
Rewolucja w kodeksie pracy 2022. Obowiązkowe testy i krótsze zasiłki. Co jeszcze? [LISTA]
Autor: pixabay.com Testy w aptekach w Bydgoszczy. Gdzie za darmo zrobić test na COVID-19 w aptece? [LISTA]

Bezpłatne testy w aptekach w Bydgoszczy. Darmowe testy na COVID-19 w aptekach można wykonywać od dziś 27.02.2022) zgodnie z rozporządzeniem Ministerstwa Zdrowia. Jak wyjaśnia resort, powszechne testowanie ma przede wszystkim pomóc w szybszym zwalczaniu zakażeń w Polsce. Gdzie w Bydgoszczy można zrobić darmowy test na koronawirusa? Podajemy szczegóły!

Darmowe testy na COVID-19 w aptekach [27.01.2022]

Od czwartku, 27.01.2021 każdy chętny będzie mógł wykonać test w aptece na koronawirusa - zapowiedzieli jakiś czas temu na wspólnej konferencji prasowej minister zdrowia, Adam Niedzielski i premier, Mateusz Morawiecki. Rozporządzenie weszło w życie, ale nie w każdej aptece można wykonać bezpłatny test.

Zobacz: Porażka rządu! Na starcie programu tylko nieliczne apteki mogą testować

Apteki, w których farmaceuta ma wykonywać testy antygenowe przeciw COVID-19 powinny złożyć oświadczenie do Narodowego Funduszu Zdrowia. Test będzie można wykonać w aptece, która spełni m.in. standardy bezpieczeństwa (m.in. wydzielone pomieszczenie na okoliczność przeprowadzenia testów) i odpowiedniego wyposażenia pokoju opieki farmaceutycznej lub pomieszczenia administracyjno-szkoleniowego apteki. Testy w aptekach będą opłacane przez Narodowy Fundusz Zdrowia i nie będzie na nie potrzebne skierowanie. Pacjent otrzyma wynik za pośrednictwem sms-a lub przez Internetowe Konto Pacjenta.

Na ten moment testy w aptekach można wykonać tylko w 105 miejscach w całym kraju. - Na starcie programu mamy 64 apteki, w których można wykonać test antygenowy. Kolejne 19 przesłało dokumenty zgłoszeniowe - napisał na Twitterze minister zdrowia Adam Niedzielski.

Testy w aptekach w Bydgoszczy. Gdzie za darmo zrobić test na COVID-19 w aptece? [LISTA APTEK]

Jak czytamy na stronie Ministerstwa Zdrowia, w Bydgoszczy jest tylko jedna apteka, gdzie można wykonać badanie.

  • A. Daniel, A. Dura spółka jawna, ul. Marii Konopnickiej 30 85-124 Bydgoszcz
Sonda
Darmowe testy w aptekach to dobry pomysł?
Most Uniwersytecki w Bydgoszczy znów otwarty
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE