Kierowcy notorycznie robią ten błąd i słono za to płacą! Bydgoska policja pokazuje nagranie

2022-01-26 12:04
Kierowcy notorycznie robią ten błąd i słono za to płacą! Bydgoska policja pokazuje nagranie
Autor: KWP Bydgoszcz Kierowcy notorycznie robią ten błąd i słono za to płacą! Bydgoska policja pokazuje nagranie

Policjanci z bydgoskiej „drogówki” ponownie wzbili się dronem na ulicy Wyszyńskiego w Bydgoszczy. Z lotu ptaka, funkcjonariusze obserwowali zachowanie kierowców. Niestety, na kilku z nich zostały nałożone srogie mandaty.

Kierowcy notorycznie robią ten błąd i słono za to płacą! Bydgoska policja pokazuje nagranie

Policjanci z bydgoskiego wydziału ruchu drogowego kolejny raz wykorzystali drona do obserwacji ruchu i zachowań kierowców. Mundurowi pojawili się na ulicy Wyszyńskiego w pobliżu przejścia dla pieszych, a także przy skrzyżowaniu z ulicą Pułaskiego, gdzie kierowcy często ignorują znaki i jeżdżą „pod prąd”. Funkcjonariusze przez ponad dwie godziny prowadzili działania z dronem.

Zobacz: Żnin: Senior uwierzył fałszywemu policjantowi! Stracił ogromne pieniądze

Nadal jeszcze nie wszyscy wiedzą, że należy ustąpić pierwszeństwa pieszym znajdującym się tuż przy przejściu dla pieszych. Niektórzy nie wiedzą też, że nie wolno wyprzedzać pojazdu na przejściu dla pieszych czy bezpośrednio przed nim. Takie zachowanie stwarza bardzo duże niebezpieczeństwo dla pieszego, który w tym czasie mógłby wchodzić na przejście. Przypomnijmy, że ulica Wyszyńskiego w Bydgoszczy to bardzo ruchliwa ulica, która wchodzi w skład drogi krajowej nr 5, przebiegającej przez miasto.

Czytaj także: Agresywny pies wbił zęby w twarz młodej kobiety. Szokująca reakcja właścicielki! Jak tak mogła?!

W trakcie działań mundurowi ujawnili 10 wykroczeń. Nałożyli siedem mandatów karnych w wysokości 1500 złotych za wyprzedzanie bezpośrednio przed przejściem dla pieszych i jeden mandat karny za jazdę „pod prąd”. Natomiast w dwóch przypadkach zastosowali pouczenie.

Sonda
Jak w skali od 1 do 5 oceniasz pracę bydgoskiej policji?
Kierowcy na celowniku policyjnego drona! Gigantyczne mandaty
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE