Uwaga, IMGW alarmuje: Najwyższy poziom ostrzeżeń! TU może być niebezpiecznie

2021-03-02 9:18 eib PAP
Uwaga, IMGW alarmuje: Najwyższy poziom ostrzeżeń! TU może być niebezpiecznie
Autor: Super Express Uwaga, IMGW alarmuje: Najwyższy poziom ostrzeżeń! TU może być niebezpiecznie

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia przed dalszym wzrostem poziomu wody w rzekach na Podlasiu i Mazowszu oraz w woj. lubelskim i podkarpackim. W związku z tym we wtorek, 2.03.2021, IMGW poinformowało o tym, że dla tych regionów wydano ostrzeżenia drugiego i trzeciego stopnia.

Spis treści

  1. IMGW ostrzega. Poziom wód w rzekach niebezpiecznie rośnie [2.03.2021]
  2. IMGW: Najpoważniejsza sytuacja panuje obecnie na obszarze zlewni Krzny w woj. lubelskim
  3. Kiedy przyjdzie wiosna? Meteorolodzy o "pogodowej HUŚTAWCE". Sytuacja będzie dynamiczna
Lodołamacze na Odrze

IMGW ostrzega. Poziom wód w rzekach niebezpiecznie rośnie [2.03.2021]

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej informuje, że na Podlasiu w związku ze spływem wód roztopowych przewiduje się dalszy wzrost poziomu wody w rzekach, a lokalnie powyżej stanów ostrzegawczych.

- Miejscami, w związku z utrzymującym się zlodzeniem, mogą wystąpić utrudnienia przepływu i związane z tym większe wahania stanu - przekazali synoptycy z IMGW.

Podobnie wygląda sytuacja na Mazowszu w zlewniach Narwi i Bugu, gdzie również przewiduje się dalsze wzrosty stanów w strefie wody wysokiej przy utrzymujących się lokalnie przekroczeniach stanów ostrzegawczych. Dotyczy to też zlewni prawobrzeżnych dopływów Sanu w woj. podkarpackim. W rejonach tych wydano alerty drugiego stopnia.

Zobacz koniecznie: Kiedy przyjdzie wiosna? Meteorolodzy o "pogodowej HUŚTAWCE". Sytuacja będzie dynamiczna

IMGW: Najpoważniejsza sytuacja panuje obecnie na obszarze zlewni Krzny w woj. lubelskim

Hydrolodzy IMGW przekazują, najpoważniejsza sytuacja panuje obecnie na obszarze zlewni Krzny w woj. lubelskim, gdzie wydano alert trzeciego stopnia. Tam w związku ze spływem wód roztopowych na Krznie prognozowany jest dalszy wzrost poziomu wody, w strefie stanów wysokich, przy przekroczonym stanie alarmowym w Malowej Górze.

Sprawdź: Matura próbna 2021 CKE: 3 marca zaczynają się próbne matury 2021. Obowiązują wytyczne sanitarne

Kiedy przyjdzie wiosna? Meteorolodzy o "pogodowej HUŚTAWCE". Sytuacja będzie dynamiczna

Z informacji przekazanych przez synoptyków z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej wynika, że marzec 2021 zapowiada się ciepło.

IMGW w prognozie długoterminowej informuje, że w ostatnich dwóch dekadach lutego czeka nas bardzo dynamiczna sytuacja.

- Fakt, że będzie biało i mroźnie nie dziwi już chyba nikogo, natomiast w drugiej dekadzie lutego (11-20 luty) modele WRF-CFS jak i WRF-GFS, pomimo różnic wynikających ze specyfiki samych modeli, generalnie rysują stopniowe (w ciągu kilku dni) przesuwanie się strefy niskiej temperatury powietrza w kierunku północno-wschodnim. Druga część tej dekady powinna być wyraźnie cieplejsza, z możliwością wystąpienia maksymalnej temperatury powietrza w okolicach 0°C (głównie zachodnia i południowo-zachodnia część kraju) - informują synoptycy z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Więcej o tym, kiedy przyjdzie wiosna przeczytasz w naszym wcześniejszym artykule: Marzec 2021: Temperatury powyżej zera

(PAP)

Komentarze
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE