Znamy szczegóły

W pobliżu bydgoskich szkół ma być bezpieczniej! Te przejścia dla pieszych zostaną przebudowane [GALERIA]

2022-12-08 11:44

Jak zapowiada ZDMiKP w Bydgoszczy, wkrótce rozpocznie się przebudowa aż 11 przejść dla pieszych. - Poprawimy bezpieczeństwo na ulicach w pobliżu bydgoskich szkół. Przejścia otrzymają wyniesioną formę lub doposażymy je w wysepki umożliwiające przekraczanie ruchliwych jezdni w etapach - zapowiadają drogowcy. To już kolejny pakiet zadań realizowanych z myślą o podniesieniu bezpieczeństwa pieszych.

Złożony przez Bydgoszcz wniosek o dodatkowe środki z funduszy unijnych w konkursie „Bezpieczny Pieszy" zajął pierwsze miejsce i otrzymał maksymalny – 85 proc. pułap europejskiego dofinansowania, czyli ponad 320 tys. zł.

- Te pieniądze wraz z wkładem własnym miasta pozwolą przebudować kolejnych 11 przejść dla pieszych przy bydgoskich szkołach.Większość z nich zostanie przebudowana i otrzyma formę wyniesioną. Wymuszają one wolniejszą i ostrożniejszą jazdę. Dwa przejścia na ulicy Glinki zostaną natomiast wyposażone w tak zwane azyle, czyli wysepki umożliwiające pieszym przekraczanie ruchliwej jezdni w etapach - informuje ZDMiKP w Bydgoszczy.

Nazwy ulic, które doczekają się przebudowy znajdziecie w poniżej galerii!

Sonda
Jak oceniasz inwestycje w Bydgoszczy?
Trwa budowa kampusu Akademii Muzycznej w Bydgoszczy
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany