Tu jest jak w bajce! Tak iluminacje świąteczne rozświetlają Bydgoszcz [ZDJĘCIA]

i

Autor: ago

Gdzie warto pójść?

Weekend 10 - 11 grudnia w Bydgoszczy. Sprawdzamy, co się dzieje w mieście [LISTA WYDARZEŃ]

2022-12-09 20:33

Przed nami weekend pełen kulturalnych wydarzeń. Dla siebie znajdą też coś miłośnicy rękodzieła, oraz ci preferujący aktywny wypoczynek np. w Starym Fordonie, gdzie odbędzie się wyjątkowa wigilia. Sprawdźcie, co się będzie działo w Bydgoszczy 10 i 11 listopada!

Triathlon pod dachem

10 grudnia (sobota, godz. 8) / basen Astorii, ul. Królowej Jadwigi 23

Enea Bydgoszcz Triathlon POD DACHEM to cykl 6 startów, które odbędą się od grudnia 2022 do maja 2023. Celem jest dobra zabawa, ale też okazja do regularnego, comiesięcznego sprawdzenia formy przed rozpoczęciem sezonu triathlonowego. Zawody będą odbywać się co miesiąc na najnowocześniejszym, 50-metrowym basenie w Polsce.

Rządy Prawa Wspólna Sprawa

10 grudnia (sobota, godz. 12) / Miejskie Centrum Kultury, ul. Marcinkowskiego 12

Spotkania, warsztaty, quizy konstytucyjne z nagrodami, pokaz filmu – sędziowie Stowarzyszenia Sędziów Polskich Iustitia spotkają się z bydgoszczankami i bydgoszczanami, by rozmawiać o przestrzeganiu prawa, prawie do niezawisłego sądu, ochronie wartości obywatelskich. Spotkanie odbędzie się w ramach obchodów Roku Praw Człowieka. Wstęp jest wolny. Więcej TUTAJ

Zapraszamy na Starofordońską Wigilię

10 grudnia (sobota, godz. 10) / Rynek w Starym Fordonie

Przed nami Starofordońska Wigilia pod gołym niebem. Będzie wspólne strojenie choinki, koncerty, uroczysta Wigilia z poczęstunkiem. O godz. 16 życzenia świąteczne mieszkańcom złoży m.in. prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski. Zaraz potem prezydent weźmie udział w uroczystym otwarciu zrewitalizowanego nabrzeża Wisły. Wstęp wolny. Więcej TUTAJ

Warsztaty dźwiękowe w Młynach

10 grudnia (sobota, godz. 10) / Młyny Rothera, ul. Mennica 10

Co mają nam do powiedzenia ludzie, miasto i rzeka? Jakie historie skrywają? Podczas trzeciej edycji warsztatów “Nawet rzeki szepczą” poznasz tajniki rejestrowania dźwięku i nagrasz materiał, który wykorzystamy do stworzenia jednego wspólnego reportażu, którego główną bohaterką będzie bydgoska woda. Wstęp wolny.

Biblioteka zaprasza całe rodziny

10 grudnia (sobota, godz. 11) / WiMBP, Stary Rynek 22

To będzie śnieżny, rodzinny, książkowy finał projektu pn. "CzyTam Świat. Czytam książki, poznaję świat", realizowanego przez Fundację 12 Kamienica. Sporo się będzie działo. Wstęp wolny, ale na niektóre wydarzenia konieczne są zapisy.

Grudzień z Rejewskim na Barce Lemara i nie tylko

10-11 grudnia (sobota, niedziela, godz. 12) / Barka Lemara, ul. Spichlerna 1

Trwa "Grudzień z Rejewskim". W sobotę i niedzielę na Barce Lemara odbędzie się impreza "Marian Rejewski - Powrót do domu". To okazja do symbolicznego spotkania Bydgoszczan z genialnym kryptologiem. Na pokładzie barki (w godz. 12-15) przeniesiemy się do momentu powojennego powrotu Rejewskiego do Polski. Rejewski podróżuje statkiem do Gdyni, zaś punktem docelowym jest Bydgoszcz. Wstęp wolny. Także w sobotę Muzeum Okręgowe organizuje wykład plenerowy poświęcony Marianowi Rejewskiemu.

Obywatelski weekend z BBO

10-11 grudnia (sobota, niedziela, godz. 11) / CH Rondo, Focus Mall

Trwa głosowanie w Bydgoskim Budżecie Obywatelskim. Wszyscy mieszkańcy, którzy potrzebują pomocy w wypełnieniu elektronicznego formularza i nie mają dostępu do Internetu mogą liczyć na naszą pomoc. W sobotę i niedzielę w godz. 11-13 zapraszamy do Centrum Handlowego Rondo oraz Focus Mall w Bydgoszczy.

Rodzinne Święto Starego Kina w Fordonie

10 grudnia (sobota, godz. 12-16) / Kino Jeremi, ul. Fieldorfa "Nila" 13

Po raz ostatni w tym roku zapraszamy Małych i Dużych Widzów na Rodzinne Święto Kina - tym razem poświęcone filmom starszym i starym. Wstęp wolny. Więcej TUTAJ

Malujemy świąteczne ozdoby

10 grudnia (sobota, godz. 13) / Młyny Rothera, ul. Mennica 10

Podczas warsztatów dowiecie się, co zrobić, by farba robiła to, co chcemy, a nie odwrotnie. Zdradzimy kilka tajemnic i sztuczek związanych z malowaniem farbami akrylowymi, przyjrzymy się pędzelkom i postaramy się rozpoznać gatunki drewna. Na drewnianym podobraziu wykonamy ozdoby świąteczne, które każdy będzie mógł zabrać ze sobą do domu. Wstęp wolny. Obowiązują zapisy.

Zapraszamy na Rękoczyny

11 grudnia (niedziela, godz. 12) / Młyny Rothera, ul. Mennica 10

W niedzielę rozpoczynają się Targi Rzeczy Wyjątkowych "Rękoczyny".

Charytatywny Koncert Mikołajkowy Rotary

11 grudnia (niedziela, godz.17) / Aula Copernicanum, ul. Kopernika 1

Zapraszamy na lekki, radosny, operetkowy koncert charytatywny. Wystąpi Zespół Kameralny Orkiestry Symfoników Bydgoskich. Zabrzmią lekkie kompozycje operetkowe, ale nie zabraknie także mikołajkowych elementów przedświątecznych. W przerwach koncertu będą miały miejsce licytacje.

Świętowanie w Ostromecku

11 grudnia (niedziela, godz. 15) / Pałac Nowy w Ostromecku

W Pałacu Nowym w Ostromecku otwierany będzie kolejny rozdział Sztambucha Bydgoskiego – wielowarstwowej opowieści o naszej przeszłości, dorobku kulturowym, tożsamości zawartych w pamiątkach związanych z życiem rodzinnym bydgoszczan, mieszkańców regionu oraz rezydentów i gości Pałaców. Więcej TUTAJ

Sonda
Czy masz plany na nadchodzący weekend?
Ruszył Bydgoski Jarmark Świąteczny
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany