Długa lista atrakcji

Wielkie świętowanie w Starym Fordonie! W programie wigilia i otwarcie nabrzeża Wisły [LISTA WYDARZEŃ]

2022-12-08 13:34

Już w najbliższą sobotę (10 grudnia) Urząd Miasta w Bydgoszczy zaprasza na starofordońską wigilię pod gołym niebem. To jednak nie koniec! Jedną z atrakcji będzie także oficjalne otwarcie zrewitalizowanego nabrzeża Wisły.

Wielkie świętowanie w Starym Fordonie! W programie wigilia i otwarcie nabrzeża Wisły

To będzie już VI. edycja starofordońskiej wigilii. Jak zapowiadają organizatorzy, ta najbliższa będzie jednak wyjątkowa. Po raz pierwszy choinka stanęła bowiem na zrewitalizowanym rynku. Choć światełka już na niej świecą, to organizatorzy, Stowarzyszenie Miłośników Starego Fordonu od godziny 12 zapraszają dzieci na strojenie choinki i spotkanie ze Św. Mikołajem.

- Zapraszamy wszystkie dzieci, nie tylko te mieszkające w Fordonie - mówi Rafael Prętki, prezes Stowarzyszenia Miłośników Starego Fordonu. Wcześniej, bo już od godz. 10 rozpocznie się Jarmark Starofordoński. - Pojawią się punkty oferujące wyroby rękodzielnicze. Także będzie to dobra okazja do nabycia ciekawego prezentu świątecznego - dodaje Prętki.

Dodatkowo o godz. 12 rozpoczną się występy dzieci i młodzieży z fordońskich szkół i przedszkoli. Do końca imprezy na scenie pojawią się też m.in. Ada Rychwalska, Adela Konop, czy Neema Rae. O godz. 15:30 rozpocznie się Wigilia z uroczystym poczęstunkiem, a o 16 życzenia świąteczne mieszkańcom złoży m.in. prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski.

Czytaj: Ostatnie prace przy nabrzeżu w Starym Fordonie. Tak teraz wygląda teren nad Wisłą [ZDJĘCIA, WIDEO]

Zaraz potem prezydent weźmie udział w uroczystym otwarciu rewitalizowanego nabrzeża Wisły. Punktem kulminacyjnym będzie odpalenie podświetlenia napisu Fordon. Wstęp na imprezę jest bezpłatny. Szczegółowy program TUTAJ.

Sonda
Jak oceniasz inwestycje w Bydgoszczy?
Ostatnie prace przy nabrzeżu w Starym Fordonie
Nasi Partnerzy polecają