Weekend 15-16 października w Bydgoszczy. Sprawdzamy, co dzieje się w mieście!

i

Autor: UM Bydgoszcz Weekend 15-16 października w Bydgoszczy. Sprawdzamy, co dzieje się w mieście!

Gdzie warto pójść?

Weekend 15-16 października w Bydgoszczy. Sprawdzamy, co dzieje się w mieście!

2022-10-15 8:00

Przed nami kolejny weekend października, który upłynie nam pod znakiem kultury i nie tylko! Zobaczcie, co będzie się działo w Bydgoszczy. Podajemy listę najciekawszych wydarzeń!

Bydgoszcz stolicą designu

14-16 października (piątek, sobota, niedziela) / Młyny Rothera, ul. Mennica 10

Wymiana międzypokoleniowa, ikony polskiego dizajnu zaprojektowane Bydgoszczy, wystawy w 3D czyli Dizajn na wynos – to tylko część atrakcji, które czekają na uczestników Bydgoskich Dni Projektowych. Kuratorką wydarzenia jest Beata Bochińska, promotorka polskiej myśli projektowej. Na warsztaty obowiązują zapisy.

Trwa Bydgoski Festiwal Operowy

14 października (piątek, godz. 19) / Opera Nova, ul. Focha 5

Przed nami kolejne spektakle Bydgoskiego Festiwalu Operowego. W piątek widzowie zobaczą "Proces" w wykonaniu Opery na Zamku w Szczecinie. To opera kameralna w 2 aktach do libretta Christophera Hamptona wg powieści Franza Kafki.

Trwa Fonomo Music&Film Festival

14 -16 października (piątek, sobota, niedziela)

Zapraszamy na kolejne wydarzenia w ramach Fonomo Music&Film Festival. Przez najbliższe trzy dni różne wydarzenia odbywać się będą m.in. w Miejskim Centrum Kultury, Galerii Miejskiej bwa, klubie Mózg, czy Zespole Szkół Mechanicznych nr 1.

Przepłyń Brdę "Słonecznikiem"

14-16 października (piątek, sobota, niedziela)

To już jedna z ostatnich szans skorzystania z Bydgoskiego Tramwaju Wodnego w tym roku. Zostały ostatnie wolne miejsca na rejs w tym sezonie. Statki obsługują dwie trasy: linię Słoneczną z Rybiego Rynku do Hotelu Słoneczny Młyn i z powrotem. Druga linia Staromiejska mija Bydgoska Katedrę, Operę Nova i Wyspę Młyńską. Obie trasy trwają około 60 minut.

Od brzuszka do uszka maluszka

15 października (sobota, godz. 12.30) / Filharmonia Pomorska, ul. Szwalbego 6

Od brzuszka do uszka maluszka to cykl koncertów dedykowanych kobietom w ciąży, niemowlętom i małym dzieciom do 2. roku życia. Te familijne, muzyczne spotkania mają na celu rozwijanie wrażliwości słuchowej dzieci już od okresu prenatalnego.

Przed nami Święto Kapuścisk

15 października (sobota, godz. 14) / teren zielony przy ul. Kombatantów

Zapraszamy na Święto Kapuścisk. Wśród atrakcji m.in. degustacja kapuśniaku, pokazy kiszenia i szatkowania kapusty, konkursy, występy artystyczne, pokazy kulinarne oraz dmuchany zamek dla najmłodszych. Wydarzenie odbędzie się w ramach Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego.

Sonda
Czy masz plany na nadchodzący weekend?
Bydgoskie Klasyki Nocą efektownie kończą sezon
Nasi Partnerzy polecają