Potężny wiatr w Bydgoszczy i regionie! IMGW wydaje żółty alert pogodowy [27.05.2022]

2022-05-27 15:37
Potężny wiatr w Bydgoszczy i regionie! IMGW wydaje żółty alert pogodowy [27.05.2022]
Autor: Straż Pożarna w Sępólnie Krajeńskim/zdjęcie ilustracyjne Potężny wiatr w Bydgoszczy i regionie! IMGW wydaje żółty alert pogodowy [27.05.2022]

Uwaga mieszkańcy Bydgoszczy i województwa kujawsko-pomorskiego! Jest alert IMGW dla regionu. Meteorolodzy ostrzegają przed silnym wiatrem, który w porywach może osiągnąć nawet do 80 km/h! Szczegóły przekazało Bydgoskie Centrum Zarządzania Kryzysowego. Więcej szczegółów na se.pl/bydgoszcz!

Bardzo silny wiatr w Bydgoszczy i regionie! IMGW wydaje żółty alert pogodowy [27.05.2022]

Ostrzeżenie IMGW dla Bydgoszczy i okolic obowiązuje do piątku (27 maja) do godziny 22:00. Synoptycy Instytutu ogłosili żółty alert dla całego województwa kujawsko-pomorskiego. Zagrożenie potwierdza Bydgoskie Centrum Zarządzania Kryzysowego.

- Na terenie miasta Bydgoszczy i powiatu bydgoskiego prognozuje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości do 40 km/h, w porywach do 80 km/h, z zachodu. Miejscami burze. Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska: 80%. Stopień zagrożenia: 1. - czytamy w zamieszczonym komunikacie.

Co oznaczają ostrzeżenia pierwszego stopnia?

Zgodnie z definicją IMGW ostrzeżenie pierwszego stopnia oznacza, że przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na działanie tych czynników jest utrudnione i niebezpieczne. Spodziewaj się utrudnień wynikających z prowadzenia działań w obszarze występowania zagrożenia, w tym opóźnień spowodowanych utrudnieniami w ruchu drogowym, zakłóceń w przebiegu imprez plenerowych lub możliwość ich odwołania. Zalecana ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej.

Sonda
Czy pogoda wpływa na Twoje samopoczucie?
Totalny paraliż na drogach. Powodem wypadki i trudna pogoda
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE