Radiowóz Policji z Torunia

i

Autor: Magdalena Witt-Ratowska Więcej policji na drogach w Kujawsko-Pomorskiem. Sypią się mandaty

Mnóstwo radiowozów na ulicach

Więcej policji na drogach w Kujawsko-Pomorskiem. Sypią się mandaty

2022-08-12 13:21

Kujawsko-pomorskie: Nasi czytelnicy informują nas, że na drogach w Toruniu, Bydgoszczy i w regionie jest zdecydowanie więcej radiowozów policji niż zazwyczaj. W piątek (12 sierpnia 2022 r.), funkcjonariusze prowadzą ogólnopolskie działania kontrolno-prewencyjne pn. „Prędkość”. Akcja ma charakter międzynarodowy i jest koordynowana przez Europejską Organizację Policji Ruchu Drogowego ROADPOL.

Ogólnopolska akcja policji. Więcej radiowozów w Kujawsko-Pomorskiem

Policyjne akcje często przypadają w okolicach długich weekendów i tak jest również w tym przypadku. Dlaczego w piątek (12.08.2022 r.) na drogach w Kujawsko-Pomorskiem i nie tylko mamy więcej radiowozów? Tego dowiadujemy się z komunikatu funkcjonariuszy. - Należy spodziewać się większej niż zazwyczaj liczby patroli i kontroli, podczas których policjanci będą dokonywać pomiarów prędkości zarówno statycznie, jak i dynamicznie ze szczególnym uwzględnieniem miejsc, gdzie najczęściej dochodzi do wypadków drogowych, których przyczyną jest nadmierna prędkość - przekazują policjanci.

Czytaj też: Bydgoszcz jak Rio de Janeiro. Gigantyczny Jezus ma patrzeć z góry na mieszkańców. Kto za to zapłaci?

- Nad bezpieczeństwem uczestników ruchu czuwają również policyjne grupy SPEED, których głównym zadaniem jest ujawnianie kierujących dopuszczających się agresywnych zachowań oraz niebezpiecznych wykroczeń, w tym przekraczania dopuszczalnej prędkości - podkreślają policjanci w komunikacie na stronie KGP.

Akcja policji w Kujawsko-Pomorskiem. Apel do kierowców

Policjanci apelują do kierowców nie tylko z regionu - jedźmy rozważnie i zachowajmy odpowiedni poziom koncentracji. - Bezpieczeństwo w ruchu drogowym jest ściśle związane z przestrzeganiem przez kierujących obowiązujących przepisów, w tym limitów prędkości, natomiast ujawnianie wykroczeń związanych z prędkością jest istotnym zadaniem europejskich służb policji drogowej, nie tylko podczas prowadzonych działań, ale też przez cały rok - czytamy w komunikacie.

Jeżeli byliście świadkami wypadku bądź niepokojącego zdarzenia w regionie - pożaru, stłuczki itd., dajcie nam znać! Ostrzeżemy innych i ułatwimy komunikację. Zapraszamy również w razie jakichkolwiek problemów/pytań. Czekamy na naszym Facebooku oraz na mailu - miasta@se.pl.

Sonda
Czy masz zaufanie do policji?
Policyjny pościg za motocyklistą ulicami Torunia. 41-latek trafił za kraty