WOŚP: W Bydgoszczy możesz wylicytować kamienie lemura! Co jeszcze trafiło na aukcję?

2021-01-26 14:35 eib

Wielkimi krokami zbliża się 29 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Co roku regionalne sztaby wystawiają na licytacje przedmioty lub usługi, a uzyskane z licytacji pieniądze trafiają na konto WOŚP. Tym razem Fundacja będzie się skupiać na zakupie sprzętu dla laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy. Jest to już drugi Finał WOŚP dedykowany laryngologii.

WOŚP: W Bydgoszczy możesz wylicytować kamienie lemura! Co jeszcze trafiło na aukcję?

Jak co roku podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy można wziąć udział w licytacjach na rzecz WOŚP.

W tym roku Fundacja będzie się skupiać na zakupie sprzętu dla laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy. Jest to już drugi Finał WOŚP dedykowany laryngologii.

- Po 13 latach od ostatniego “Finału z głową” postanowiliśmy powrócić do systemowego wsparcia laryngologii i otolaryngologii. W 2008 roku, w czasie 16. Finału WOŚP, Fundacja zbierała środki na zakup sprzętu dla dzieci ze schorzeniami laryngologicznymi, zakończył się on wynikiem 14 milionów USD, dzięki którym do szpitali trafiły m.in. nasofiberoskopy, zestawy do endoskopowych operacji nosa i zatok oraz inhalatory ultradźwiękowe. Po 13 latach urządzenia, które wtedy kupiliśmy, po prostu się zużyły. W ostatnich latach dostajemy bardzo dużo próśb o nowoczesne urządzenia, które nie tylko skutecznie diagnozują i leczą, ale też robią to w sposób komfortowy dla małego pacjenta. Dodatkowo widzimy jak bardzo w dzisiejszym świecie, w którym wszyscy zmagamy się ze smogiem, ale także pandemią koronawirusa, potrzebna jest sprawna diagnostyka i leczenie dróg oddechowych. - Lidia Owsiak, Dyrektor ds. Medycznych Fundacji WOŚP.

Zobacz: WOŚP 2021: Prezydent Rafał Bruski SAM obetnie włosy zwycięzcy licytacji dla WOŚP

Co bydgoski sztab WOŚP przygotował na licytacje? Zobaczcie w naszej galerii zdjęć.

Dla WOŚP jedzie rowerem dookoła Polski