Próba samobójcza

i

Autor: CC Pixabay.com / licencja Creative Commons Zacisnął na szyi pasek i chciał skoczyć ze skarpy! Dramatyczna akcja ratunkowa w okolicy Wdy / Zdjęcie ilustracyjne

Zacisnął na szyi pasek i chciał skoczyć ze skarpy! Dramatyczna akcja ratunkowa w okolicy Wdy

2021-11-08 14:33

Kujawsko-pomorskie. Policjanci ze Świecia uratowali życie 23-latkowi, który podjął dramatyczną decyzję i chciał popełnić samobójstwo. - Mężczyzna z uciśniętym na szyi paskiem, przymocowanym do gałęzi drzewa, chciał zeskoczyć ze skarpy - wyjaśnia podkom. Joanna Tarkowska z KPP w Świeciu. Na szczęście interwencja służb zakończyła się sukcesem. Nasza redakcja przypomina, gdzie można szukać pomocy w trudnej sytuacji.

Zacisnął na szyi pasek i chciał skoczyć ze skarpy! Dramatyczna akcja ratunkowa w okolicy Wdy

Jak podaje biuro prasowe KPP w Świeciu - do miejscowych policjantów wpłynęła informacja, która wymagała natychmiastowej reakcji. Chodziło o życie mieszkańca powiatu świeckiego. Z uzyskanych informacji wynikało, że w okolicy rzeki Wda przy ul. Nadbrzeżnej młody chłopak chce odebrać sobie życie. Mundurowi zareagowali błyskawicznie. Na miejscu zastali kobietę, która próbowała go powstrzymać i wskazała, gdzie udał się mężczyzna. Policjanci namierzyli 23-latka, podbiegli do niego i w momencie, kiedy próbował zsunąć się w dół do rzeki, złapali go, a następnie zwolnili uciskającą szyję pętlę paska. Dzielnicowy mł. asp. Piotr Rubaj wspólnie z post. Łukaszem Rozenkiewiczem przeprowadzili młodego mężczyznę w bezpieczne miejsce, a następnie przekazali od opiekę załodze karetki pogotowia - przekazuje naszej redakcji podkom. Joanna Tarkowska, oficer prasowy KPP w Świeciu.

Czytaj też: Solec Kujawski. Strażacy negocjowali z... 2-latkiem! Mieli asa w rękawie

Policjanci przypominają, że są otwarci na pomoc tym, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji i apelują - nie wstydźmy się swoich problemów. Nasza redakcja apeluje przy tej okazji do przyjaciół i rodzin takich osób - zwracajmy uwagę na symptomy depresji!

- Każdy z nas może mieć słabsze chwile, czasem myślimy, że nic gorszego nie może nas spotkać i nie wiemy jak poradzić sobie z przytłaczającymi nas problemami. Zawsze możemy zwrócić się do osób, które pomogą nam przejść przez ciężki okres w życiu. Najlepiej nawiązać kontakt ze specjalistami, którzy dyżurują pod numerem telefonu 116 123. Możemy też zajrzeć na stronę www.psychologia.edu.pl, gdzie znajduje się lista placówek, w których możemy uzyskać profesjonalną pomoc. Pamiętajmy, nie musimy być sami z naszymi problemami. Są osoby, które nam pomogą, całkowicie bezpłatnie i anonimowo - podkreśla policjantka ze Świecia.

Jeśli znajdujesz się w trudnej sytuacji, przeżywasz kryzys, masz myśli samobójcze - zwróć się do dyżurujących psychologów i specjalistów. Gdzie możesz szukać pomocy?

  •     Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dzieci i młodzieży:  116 111
  •     Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dorosłych: 116 123
  •     Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka: 800 121 212
  •     Wsparcie dla osób po stracie bliskich - będących w żałobie: 800 108 108
  •     Tumbo Pomaga - pomoc dzieciom i młodzieży w żałobie: 800 111 123
  •     pokonackryzys.pl

W sytuacji bezpośredniego zagrożenia życia, koniecznie zadzwoń na numer alarmowy 112.

Sonda
Czy depresja to problem, z którym walczy się w Polsce w odpowiedni sposób?
Bydgoscy policjanci uratowali desperata

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki