Zaduszki 2018 w Bydgoszczy. Co to za święto? Czy Dzień Zaduszny jest wolny od pracy?

2018-10-26 11:52 Redakcja ESKA INFO
Zaduszki 2018 w Bydgoszczy. Co to za święto? Czy Dzień Zaduszny jest wolny od pracy?
Autor: pixabay.com Zaduszki 2018 w Bydgoszczy. Co to za święto? Czy Dzień Zaduszny jest wolny od pracy?

Wielu z was pewnie zastanawia się, czy nadchodzące Zaduszki 2018 będą dniem wolnym. Sprawdzamy, czy piątek, 2 listopada będziecie musieli przyjść do pracy i szkoły!

Zaduszki 2018. Czy 2 listopada Dzień Zaduszny jest wolny od pracy?

Dzień Zaduszny to święto obchodzone 2 listopada, dzień po Wszystkich Świętych. Tradycyjnie jest to dzień modlitwy za dusze zmarłych - zwłaszcza te, których dusze przebywają w czyśćcu. Dzień Zaduszny (Zaduszki) 2 listopada nie jest dniem wolnym od pracy, dlatego wiele osób odwiedza groby zmarłych dzień wcześniej. Ponieważ jednak 2 listopada w 2018 roku wypada w piątek, wiele osób wzięło urlopy, dzięki czemu może cieszyć się długim weekendem.

>>> W wodach na bydgoskim Łęgnowie wykryto trotyl. Prezydent Bruski komentuje sprawę [AUDIO, WIDEO]

Zaduszki 2018. Czy 2 listopada Dzień Zaduszny jest wolny od szkoły?

Mimo, że Dzień Zaduszny nie jest dniem ustawowo wolnym od pracy, to jednak w tym terminie bardzo wiele szkół zwalnia swoich wychowanków z zajęć dydaktycznych. W takim wypadku odrabianie dnia odbywa się w późniejszym terminie.

Przypominamy, że dzień wcześniej wypada Wszystkich Świętych, który jest dniem ustawowo wolnym od pracy. Oznacza to, że wielu uczniów będzie mieć wolne od szkoły od czwartku do niedzieli (1-4 listopada).

Zobacz też: Wypadek w podbydgoskim Emilianowie! Droga jest całkowicie zablokowana! [ZDJĘCIA]

TO WIDEO: