Zaginione tyczki przyniosły mu szczęście w Londynie. Paweł Wojciechowski w finale mistrzostw świata tyczkarzy!

i

Autor: pixabay.com.pl Zaginione tyczki przyniosły mu szczęście w Londynie. Paweł Wojciechowski w finale mistrzostw świata tyczkarzy!

Zaginione tyczki przyniosły mu szczęście w Londynie. Paweł Wojciechowski w finale mistrzostw świata tyczkarzy!

2017-08-06 19:36

Trzeci dzień lekkoatletycznych mistrzostw świata w Londynie okazał się pomyślny dla zawodnika Zawiszy Bydgoszcz - Pawła Wojciechowskiego. Pochodzący z naszego miasta skoczek o tyczce przeskoczył poprzeczki zawieszone na wysokości 5,60 oraz 5.70 m i awansował do wtorkowego finału tej konkurencji.

Mało brakowało, a Wojciechowski nie wystąpiłby w eliminacjach. Na londyńskim lotnisku zaginęły jego tyczki. Gorączkowe poszukiwania zagubionego bagażu przyniosły skutek w ostatniej chwili. Wprowadziło to jednak ogromną nerwowość w poczynania bydgoszczanina podczas niedzielnych eliminacji do finałowego konkursu.

Wojciechowski najpierw pokonał wysokość 5,45 m, ale z kolejnymi skokami miał wyraźne problemy. Wysokość 5,60 m atakował trzykrotnie. W identyczny sposób, dopiero za trzecim razem przeskoczył 5.70 m. Do finału awansował ostatecznie z siódmego miejsca.

Przed wtorkowym finałem, w którym wystartuje najlepszych 12 zawodników na świecie, Wojciechowski powinien rozluźnić się psychicznie i zapomnieć o problemach z tyczkami, które mu się przytrafiły. W tym sezonie pokonywał już wysokość 5,93 m. Jeśli to powtórzy, można mieć nadzieję na czołowe miejsce w finale.

Eska Info Bydgoszcz życzy medalowej pozycji!