Żar leje się z nieba! Tak ciepło jeszcze nie było. IMGW ostrzega mieszkańców Bydgoszczy

2021-06-18 12:32
Żar leje się z nieba! Tak ciepło jeszcze nie było. IMGW ostrzega mieszkańców Bydgoszczy
Autor: Anna Gołata Żar leje się z nieba! Tak ciepło jeszcze nie było. IMGW ostrzega mieszkańców Bydgoszczy

Uwaga bydgoszczanie! IMGW wydało dziś (18 czerwca) kolejne ostrzeżenie pogodowe. Tym razem dotyczy ono upałów, które dotarły do Polski. Słupki rtęci w naszym mieści wskażą grubo ponad 30 stopni Celsjusza! Co oznacz wydane przez instytut ostrzeżenie drugiego stopnia?

Upały w Polsce. IMGW ostrzega: przed nami bardzo ciepły weekend

To będzie upalny weekend na Kujawach i Pomorzu. W większej części regionu temperatura przekroczy 30°C. Już od piątku, 18 czerwca, w woj. kujawsko-pomorskim będzie bardzo gorąco. W dzień zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna od 30°C do 34°C, a to oznacz ogromne zagrożenie dla zdrowia niektórych mieszkańców. W związku z tym IMGW wydało ostrzeżenie II stopnia na terenie miasta Bydgoszczy i powiatu bydgoskiego, które obowiązuje od godz. 12:00 dnia 18.06.2021 r. do godz. 20:00 dnia 21.06.2021 r.

Zobacz: 12-latka poszła do szkoły i nigdy do niej nie dotarła. Tragedia w Bydgoszczy

- Będzie bardzo ciepło. Temperatura maksymalna w dzień od 30°C do 34°C. Temperatura minimalna w nocy od 16°C do 20°C - zapowiada synoptyk IMGW-PIB, Krzysztof Woźniak. Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska: 80%. Stopień zagrożenia: 2.

Ostrzeżenie II stopnia. Co oznacz?

Drugi stopień ostrzeżenia to pomarańczowy alert. II stopień oznacza, że "przewiduje się wystąpienie niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych powodujących duże straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Niebezpieczne zjawiska lub skutki ich wystąpienia w silnym stopniu ograniczają prowadzenie działalności. Spodziewaj się zakłóceń w codziennym funkcjonowaniu. Zalecana duża ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej. Przestrzegaj wszystkich zaleceń wydanych przez służby ratownicze w sytuacji zagrożenia. Dostosuj swoje plany do warunków pogodowych."

Nadciąga fala tropikalnych upałów
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE