Kujawsko-pomorskie: niemowlę w rozgrzanym samochodzie. Uratowali je policjanci

2019-09-06 10:03 Amadeusz Calik
Policjanci z Radziejowa
Autor: Policja

Niemały stres przeżyła młoda kobieta spod Radziejowa w kujawsko-pomorskiem. Przez moment nieuwagi zatrzasnęła w samochodzie swoje malutkie dziecko. Na ratunek przyszli policjanci, którzy pomogli zapobiec tragedii.

Zdarzenie miało miejsce we wtorek, 3 września w południe na ulicy Szpitalnej w Radziejowie. Do pełniących tam służbę policjantów asp. Przemysława Betlińskiego i mł. asp. Macieja Stawickiego, z prośbą o pomoc, zwróciła się młoda kobieta.

Zdenerwowana powiedziała, że przed chwilą przypadkowo zatrzasnęły się drzwi jej auta, a w środku został śpiący niemowlak

Policjanci nie zwlekali z interwencją i natychmiast przystąpili do działania. Mundurowi ustalili, że kobieta przyjechała z miejscowości oddalonej od Radziejowa o blisko 30 km, dlatego nie było możliwości szybkiego dostarczenia zapasowych kluczyków. W związku z panującą na zewnątrz wysoką temperaturą nie było czasu do stracenia. Po uzyskaniu zgody kobiety, policjanci zbili umiejętnie boczną szybę i po chwili auto było już otwarte, a niemowlak uwolniony. 

Zdenerwowana, ale szczęśliwa mama bardzo podziękowała policjantom za pomoc.