Na koncerty bydgoskiego zespołu Roan w Chinach przychodzą tysiące osób

i

Autor: Materiały zespołu Roan Na koncerty bydgoskiego zespołu Roan w Chinach przychodzą tysiące osób

Zespół Roan podbija Chiny! Zorganizuje tam wielki charytatywny koncert [AUDIO]

2016-05-03 19:20

W przyszłym roku finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się także w Chinach. Zorganizuje go uwielbiany tam bydgoski zespół Roan.

Muzycy chcą w ten sposób wykorzystać ogromną popularność. Do tej pory akcja charytatywna nie dotarła do tego kraju. Muzycy rozmawiali z Jurkiem Owsiakiem, który zaakceptował pomysł. Wszystko jest już zaplanowane - wielki koncert odbędzie się w Szanghaju.

- Tłumaczyliśmy Chińczykom, o co mniej więcej w tej akcji chodzi. Podczas finału zagrają też chińskie zespoły rockowe i ludowe. Będzie to całe duże przedstawienie – wyjaśnia Andrzej Man, basista zespołu.

Andrzej Man o finale WOŚP w Chinach:

Pojawią się tam polscy wolontariusze. Na widownię zaproszenie dostaną Chińczycy oraz mieszkający tam Polacy.

Kim jest Roan?

Bydgoski zespół zadebiutował w 1991 roku na Festiwalu w Jarocinie, którego został laureatem. Ten sukces dał początek ponad 20-letniej kariery grupy. W 1996 roku nagrali piosenkę „Ten zimowy czas”, która jest ich największym przebojem.

Roan koncertuje w Chinach już od 10 lat. Przyjmowani są tam jak wielcy gwiazdorzy z Europy. Po mieście ze względów bezpieczeństwa poruszają się tylko z eskortą policji. Na ich powitanie w miastach są zawieszane wielkie neony.

- W tym roku nasz największy koncert był w mieście Ningbo. Było tam 12 tys. ludzi. Mamy to udokumentowane na zdjęciach i filmie. Mieszkaliśmy w dobrych hotelach, jeździmy limuzynami. Po powrocie do Polski kończy się gwiazdorzenie. Spotykając się z Polakami w Szanghaju wpadliśmy na fajny pomysł zorganizowania tam koncertu WOŚP - mówi Man.

Roan o ogromnej popularności zespołu w Chinach:

Zespół wrócił teraz do kraju, ale już za chwilę ponownie wraca do Chin na kolejne koncerty.

Materiały dźwiękowe przygotowała Dorota Lakner, reporterka Radia ESKA.

Czytaj także: Majówka 2016: To warto wiedzieć [POGODA, ATRAKCJE]

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają