Zima MOCNO TRZYMA! Pierwszy dzień wiosny pod znakiem ŚNIEGU I WICHUR. Pogodowa KATASTROFA

2021-03-20 18:00
Zima MOCNO TRZYMA! Pierwszy dzień wiosny pod znakiem ŚNIEGU I WICHUR. Pogodowa KATASTROFA
Autor: Super Express Zima MOCNO TRZYMA! Pierwszy dzień wiosny pod znakiem ŚNIEGU I WICHUR. Pogodowa KATASTROFA

Jaka będzie pogoda w niedzielę, 21 marca? Czy w pierwszy dzień kalendarzowej wiosny będziemy mogli cieszyć się ciepłą, przyjemną aurą? Synoptycy w Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej informują, że powinniśmy pozbyć się złudzeń. W niedzielę w Polsce prognozowane są opady śniegu, deszczu i deszczu ze śniegiem. Lokalnie mogą być bardzo silne podmuchy wiatru. Jaka będzie pogoda w niedzielę, 21 marca? Przeczytajcie.

W Bydgoszczy znów prószy śnieg. Są trudne warunki na drogach

Spis treści

  1. Jaka będzie pogoda w niedzielę, 21.03.2021?
  2. Pogoda w pierwszy dzień wiosny 2021

Jaka będzie pogoda w niedzielę, 21.03.2021?

Prognoza pogody na pierwszy dzień wiosny 2021

Czy pierwszy dzień wiosny przyniesie ze sobą zmianę aury i będziemy mogli pożegnać się z niemal codziennymi opadami śniegu i deszczu ze śniegiem? Synoptycy z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej nie mają dobrych wiadomości dla tych, którzy właśnie na taki rozwój sytuacji liczą. W nocy z soboty na niedzielę zachmurzenie będzie duże z rozpogodzeniami na południu i wschodzie. Przemieszczające się od północnego zachodu w głąb kraju opady śniegu, przechodzące w deszcz ze śniegiem, a na wybrzeżu i Nizinie Szczecińskiej także w deszcz. Lokalnie na północy i zachodzie możliwe opady marznące, powodujące gołoledź. Na Podkarpaciu początkowo przelotne opady śniegu. Temperatura minimalna od -8°C na południu do -4°C w centrum i 1°C, 2°Cna wybrzeżu i Nizinie Szczecińskiej; w rejonach podgórskich od -15°C do -10°C. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, na północy wzmagający się do dość silnego, w porywach do 60 km/h, a na wybrzeżu do silnego, w porywach do 70 km/h, południowo-zachodni i zachodni. W górach porywy wiatru do 70 km/h. Miejscami zawieje śnieżne.

Zobacz koniecznie: Pierwszy dzień wiosny 2021. Astronomiczna wiosna i kalendarzowa wiosna. Kiedy pierwszy dzień?

Pogoda w pierwszy dzień wiosny 2021

Jaka będzie pogoda 21.03.2021 (niedziela)?

W niedzielę, 21.03.2021, w Polsce zachmurzenie będzie duże z większymi przejaśnieniami, rano na południowym wschodzie, a po południu na północnym zachodzie z rozpogodzeniami.

Synoptycy z IMGW prognozują opady śniegu i deszczu ze śniegiem, na zachodzie także deszczu.

Lokalnie na Mazowszu, Ziemi Łódzkiej i Świętokrzyskiej oraz na Górnym Śląsku przejściowy przyrost pokrywy śnieżnej do 4-5 cm.

Temperatura maksymalna w pasie od Podlasia i Polesia po Górny Śląsk i Małopolskę od 0°C do 2°C, na pozostałym obszarze od 3°C do 6°C, tylko na północnym zachodzie do °C. W rejonach podgórskich od -3°C do 1°C.

Wiatr będzie przeważnie umiarkowany, w porywach do 55 km/h, na północnym wschodzie i nad morzem do 60 km/h, południowo-zachodni i zachodni, skręcający na północno-zachodni i północny. W Sudetach porywy wiatru do 80 km/h. Miejscami zawieje śnieżne.

Przeczytaj także: BOGACI będą pozbywać się majątku. Nie będą chcieli swoich DOMÓW. Jasnowidz Jackowski miał STRASZNĄ wizję

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE