Zaglądamy na plac budowy

Łęczycka otwarta, Fordońska przejezdna w obu kierunkach. Kierowcy stoją w korkach [ZDJĘCIA, WIDEO]

2022-12-30 8:57

Na te zmiany bardzo długo czekali bydgoscy kierowcy. Od czwartku (29 grudnia) bydgoszczanie mogą wreszcie korzystać z zamkniętego od września ubiegłego roku fragmentu północnej jezdni Fordońskiej, a także Łęczyckiej. To jeden z elementów największej inwestycji drogowej realizowanej teraz w mieście - budowy dwóch mostów na Brdzie i modernizacji ich sąsiedztwa. Jak przebiegają prace? Sprawdzamy!

Zmiany w ruchu przy budowie mostów nad Brdą w Bydgoszczy

Samochody jadą dwiema jezdniami ul. Fordońskiej

Od 29 grudnia udostępniony do ruchu został jeden pas ruchu północnej jezdni ul. Fordońskiej (w kierunku centrum) oraz ul. Łęczycka (będzie można z niej wyjechać wyłącznie w prawo, w stronę centrum). Ruch w kierunku Fordonu odbywa się nadal jezdnią południową. Przejazd przez torowisko w ciągu ul. Fordońskiej jest możliwy tylko na dwóch tymczasowych rondach zlokalizowanych przy ul. Bałtyckiej i Fabrycznej.

Zobacz: Pruszcz: Wbił się autem z wypożyczalni w płot i uderzył w dwa inne pojazdy [ZDJĘCIA]

Rondo przy moście zostało zlikwidowane, w związku z tym z mostu w ciągu ul. Jana Kazimierza można zjechać wyłącznie w kierunku Fordonu. Dodatkowo pojazdy jadące od strony Fordonu w kierunku mostu muszą dojechać do tymczasowego ronda na wysokości ul. Bałtyckiej i zawrócić na nim.

Analogicznie pojazdy kierujące się w stronę ul. Łęczyckiej lub centrum będą dojeżdżać ul. Fordońską do tymczasowego ronda na wysokości ul. Fabrycznej i tam zawracać.

Zobacz zdjęcia!

Sonda
Jak oceniasz inwestycje w Bydgoszczy?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany