Znalazł banknot i go nie oddał! Zaskakujące konsekwencje. Tego się nie spodziewał

2022-01-19 13:02
Znalazł banknot i go nie oddał! Zaskakujące konsekwencje. Tego się nie spodziewał
Autor: pixabay.com

Mogileński dzielnicowy ustalił personalia mężczyzny, który przywłaszczył w markecie banknot o nominale 50 złotych. 54-letni sprawca na własnej skórze przekonał się, że powiedzenie „znalezione – nie kradzione” nie ma nic wspólnego z prawdą. Za popełnione wykroczenie został ukarany wysokim mandatem!

Znalazł banknot i go nie oddał! Zaskakujące konsekwencje. Tego się nie spodziewał

Do zdarzenia doszło w jednym z mogileńskich marketów. Stojący przy kasie 65-latek zorientował się, że wypadł mu z kieszeni kurtki banknot o nominale 50 złotych, którym miał zapłacić za swoje zakupy. Mężczyzna spytał stojących obok klientów, czy przypadkiem ktoś znalazł jego pieniądze, jednak usłyszał, że nie. W tej sytuacji 65-latek poprosił o pomoc dzielnicowego.

Zobacz: Bydgoszczanki uwierzyły fałszywym policjantom! Straciły ogromne pieniądze

- Na szczęście okazało się, że moment przywłaszczenia został uchwycony przez kamerę monitoringu. Dzięki temu, dzielnicowy szybko ustalił tożsamość sprawcy. Okazał się nim 54-latek, który stał przy kasie za pokrzywdzonym. Nieuczciwy mężczyzna widząc leżący banknot wykorzystał okazję i go podniósł. Teraz na własnej skórze przekonał się, że powiedzenie „znalezione – nie kradzione” nie ma nic wspólnego z prawdą - wyjaśnia rzecznik mogileńskiej policji.

54-latek za popełnione wykroczenie został ukarany przez dzielnicowego mandatem w wysokości 500 złotych. Oprócz tego musiał zwrócić przywłaszczone pieniądze.

Sonda
Znalazłeś kiedyś coś cennego?
O krok od tragedii na przejeździe kolejowym w Kujawsko-Pomorskiem!
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE