Świecie: Obudziła się w trakcie operacji, nikt nie zareagował. Gigantyczne odszkodowanie

2021-09-21 11:19
Znieczulenie przestało działać, a operowana kobieta nie mogła nic powiedzieć! Koszmar w świeckim szpitalu
Autor: pixabay.com Znieczulenie przestało działać, a operowana kobieta nie mogła nic powiedzieć! Koszmar w świeckim szpitalu

Historia mieszkanki Świecia wstrząsnęła całym woj. kujawsko-pomorskim. Przypomnijmy - kobieta wybudziła się podczas operacji przeprowadzanej w Nowym Szpitalu, jednak... nie mogła poinformować o tym lekarzy i pielęgniarek, bo dostała środki zwiotczające mięśnie. W tym czasie pacjentka przechodziła przez prawdziwe piekło! Cała sprawa trafiła do sądu.

Znieczulenie przestało działać, a operowana kobieta nie mogła nic powiedzieć! Koszmar w świeckim szpitalu

Sprawę po raz pierwszy nagłośniły w listopadzie 2014 r. Fakty TVN. Według ustaleń dziennikarzy, świecianka obudziła się z narkozy w trakcie operacji. Jak się okazało, kobieta nie była w stanie wołać o pomoc, ani nawet się ruszyć, bo nadal działały środki zwiotczające mięśnie.

Zobacz: Ratownicy medyczni odebrali poród w domu! Pomagał im strażak z OSP Fordon

Portal Extra Świecie, który także szeroko opisywał tę sprawę wyjaśnia, że pacjentka przez 30 minut była operowana bez znieczulenia, przeżywając ogromny ból. Kiedy zakończyła się operacja, a świecianka mogła już mówić, o wszystkim powiedziała, jednak wtedy nikt nie chciał jej wierzyć. Wtedy kobieta zaczęła opowiadać ze szczegółami, co się działo na bloku operacyjnym oraz o tym, na jaki temat rozmawiały pielęgniarki. Jak ujawnia portal, anestezjolog przyznał przed sądem, że zauważyła u pacjentki lekki ruch ręką, ale go zignorowała.

Po latach batalii w sądzie, zapadł wyrok, w którym nakazano lekarce i Nowemu Szpitalowi w Świeciu zapłacenie pacjencie 200 tys. zł zadośćuczynienia. Wyrok jest nieprawomocny.

Podlaskie. Niezwykłe odkrycie w kolejowych cysternach z żywicą
Sonda
Czy pacjentka ze Świecia powinna dostać wyższe odszkodowanie?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE