Żółty pył na samochodach i kałużach w Bydgoszczy! Co to jest?

i

Autor: archiwum SE

Żółty pył na samochodach i kałużach w Bydgoszczy! Co to jest?

2021-05-24 13:12

Żółty pył na samochodach w Bydgoszczy. Co to jest? To pytanie zadaje sobie coraz więcej mieszkańców naszego miasta, którzy zauważyli podejrzany żółty osad. Pył osiada wszędzie: na autach, rowerach, oknach i na ławkach. Co to dokładnie jest i czy jest dla nas szkodliwy? Wyjaśniamy, skąd się bierze się żółto-zielony pył i czy jest niebezpieczny dla ludzi!

Żółty pył na samochodzie. Co to jest?

Tajemniczy pył to nic innego, jak fragmenty sosny, która między majem a połową czerwca zaczyna okres pylenia. Zjawisko z reguły przebiega delikatniej, intensywność jaką możemy zaobserwować w ostatnich dniach wynika z towarzyszących nam zjawiskach meteorologicznych. Kilka wyjątkowo ciepłych dni wzmogło pylenie, obecne dodatkowo podmuchy wiatru nasiliły przenoszenie pyłu. Najdotkliwiej poszkodowani są kierowcy, którzy zaparkowali swoje samochody w pobliżu drzew lub ci mieszkańcy, którzy mają okna czy balkony w okolicy sosen.

Zobacz: Prezent na Dzień Matki 2021. Oryginalne prezenty na 26 maja! Co dać mamie?

Żółty pył na samochodach i kałużach w Bydgoszczy! Co to jest?

i

Autor: archiwum Żółty pył na samochodach i kałużach w Bydgoszczy! Co to jest?

Czytaj także: Absurdy bydgoskie podbijają internet. Z tych rzeczy śmieje się całe miasto! [ZDJĘCIA]

Żółty pył w Bydgoszczy. Czy jest groźny dla ludzi i zwierząt?

Dla uczulonych na pyły różnych roślin mamy dobre wieści. Ziarna pyłków drzew iglastych raczej nie uczulają, a już sosny prawie nigdy. Alergicy mogą jednak odczuwać objawy mechaniczne kiedy zetkną się z dużą ilością pyłu drzewa. Mogą wtedy kichać i czuć swędzenie oczu i nosa.

Super Raport 24.05 (Leszek Balcerowicz - FOR, były minister finansów i prezes NBP oraz Tomasz Trela - Nowa Lewica), Sedno Sprawy: Waldemar Kraska
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany