Emerytura bez wymaganego stażu pracy. Kto może liczyć na świadczenie?

i

Autor: pixabay

szok!

ZUS wypłaca jej gigantyczną emeryturę! Kwota świadczenia szokuje, inni emeryci zielenieją z zazdrości

2024-02-23 11:08

Przeciętna emerytura w naszym kraju wynosi obecnie 3 479 zł brutto, ale są emeryci, którzy co miesiąc dostają na swoje konta naprawdę duże pieniądze. Wśród nich jest bydgoszczanka, która otrzymuje najwyższe świadczenie w Polsce wśród emerytek. Obecnie najwyższa emerytura to 43 tysiące złotych brutto. Dostaje ją mieszkaniec województwa śląskiego, który przepracował 62 lata i 5 miesięcy.

Najwyższą emeryturę wypłaca Oddział ZUS w Zabrzu. Chodzi o... 43 412 złotych miesięcznie brutto. Takie pieniądze otrzymuje ją mężczyzna, który przeszedł na świadczenie w wieku 86 lat ze stażem pracy ponad 62 lata. W województwie kujawsko-pomorskim mamy jednak prawdziwą rekordzistkę. – Emerytka z Bydgoszczy otrzymuje najwyższą w Polsce emeryturę, w wysokości ponad 33 300 zł brutto. To największe świadczenie, które jest przyznawane kobiecie w naszym kraju. Na swoje świadczenie pracowała 61 lat, kończąc karierę zawodową w wieku 81 lat – powiedziała dziennikarzom Radia PiK Krystyna Michałek, rzeczniczka regionalna Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

Zobacz: Nowa przepowiednia jasnowidz Jackowskiego dla Polski. Zobaczył podzielony kraj. W tym regionie będzie najgorzej

Z kolei najniższą emeryturę w wysokości pięciu groszy pobiera kobieta, która przeszła na świadczenie w wieku 60 lat. Jak wyjaśniła Radiu PiK Michałek, jej staż pracy to sześć lat, z czego tylko przez trzy miesiące była odprowadzana składka emerytalna. Żeby ZUS podwyższył wysokość emerytury do minimalnej, trzeba legitymować się dwudziestoletnim okresem ubezpieczenia przez kobiety i 25-letnim stażem w przypadku mężczyzn.

Najniższa emerytura w Polsce, którą wypłaca oddział ZUS we Wrocławiu, wynosi zaledwie dwa grosze.

Zobacz galerię: Czarne punkty na mapie Polski. W tych miastach umiera najwięcej mieszkańców

Debata o przyszłości CPK, Marcin Horała

QUIZ PRL: Seniorzy mieli lepiej w PRL-u niż za PiS? Jakie mieli emerytury?

Pytanie 1 z 10
Podczas awantur w kolejkach emeryci bili się:

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki