Dziecko, boso

i

Autor: Pixabay zdjęcie ilustracyjne

Bartoszyce: Są wyniki sekcji zwłok 2-letniego Szymonka. Śledczy wykluczyli jedną z wersji

2021-05-31 18:06

Do śmierci dwuletniego Szymonka nie przyczyniły się osoby trzecie. Do takich wniosków doszli biegli po przeprowadzeniu sekcji zwłok zmarłego chłopczyka. Krzysztof Stodolny, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Olsztynie przekazał Polskiej Agencji Prasowej, że przyczyna śmierci dziecka ciągle pozostaje nieznana, jednak nie mogła być ona spowodowana raną na głowie, gdyż ta nie była groźna dla zdrowia, a tym bardziej dla życia dwulatka.

Sekcja zwłok 2-letniego Szymonka. Śledczy wykluczyli jedną z wersji

Dwuletni Szymonek z powiatu bartoszyckiego zmarł wczoraj (30 maja) w szpitalu dziecięcym w Olsztynie. Prokuratura rozpoczęła postępowanie w sprawie śmierci dziecka i zatrzymała rodziców chłopca: 25-letnią Milenę K. i 28-letniego Mieczysław B. Ze wstępnych informacji wynikało, że chłopczyk miał na czole ranę, co mogło świadczyło, że zginął w wyniku stosowania wobec niego przemocy. Tę wersję wykluczyła jednak przeprowadzona dzisiaj sekcja zwłok. Jak informuje Polska Agencja Prasowa, autopsja wykluczyła udział osób trzecich w przyczynieniu się do śmierci dwulatka, a rana na czole okazała się niegroźnym zadrapaniem, niemającym wpływu na zdrowie, a tym bardziej życie Szymonka. Rzecznik Prokuratury Okręgowej w Olsztynie Krzysztof Stodolny przekazał PAP, że sekcja nie wykazała również żadnych obrażeń dziecka.

PRZECZYTAJ: Chełmżyca. Przekroczył dozwoloną prędkość czterokrotnie! Policjant ruszył za nim w pościg... rowerem [WIDEO, ZDJĘCIA]

Przedstawiciel prokuratury ujawnił, że tkanki pobrane z ciała chłopczyka w czasie sekcji zwłok zostaną wysłane do badań histopatologicznych i po sporządzeniu opinii przez biegłego będzie można powiedzieć, jaki będzie dalszy los postępowania. Obecnie policja pod nadzorem prokuratury prowadzi śledztwo w sprawie nieumyślnego spowodowania śmierci dziecka.

ZOBACZ: Beztroska zabawa borsuków w Nadleśnictwie Młynary. Wszystko się nagrało! [WIDEO]

Kamień Pomorski: Babcia zamordowanej 18-letniej Magdy zalewa się łzami. Mówi o bezczelności matki
Nasi Partnerzy polecają