Beztrosk zabawa borsuków w Nadleśnictwie Młynary

i

Autor: Nadleśnictwo Młynary Beztrosk zabawa borsuków w Nadleśnictwie Młynary. Wszystko nagrały kamery leśników.

Beztroska zabawa borsuków w Nadleśnictwie Młynary. Wszystko się nagrało! [WIDEO]

2021-05-31 12:15

Las to naturalne środowisko zwierząt. Czują się tam bardzo swobodnie, choć nie zdają sobie sprawy, że są bacznie obserwowane przez leśników. Tak było w przypadku borsuków z Nadleśnictwa Młynary k. Elbląga (woj. warmińsko-mazurskie). Ich beztroską zabawę uchwyciło oko kamery. Gwarantujemy, że niczego bardziej pozytywnego dziś nie obejrzycie!

Zastanawialiście się kiedyś, jak wygląda zabawa borsuków? Dzięki leśnikom z Nadleśnictwa Młynary, możemy się tego dowiedzieć. Czujne oko kamery zaobserwowało beztroskie harce zwierzaków.

Borsuk europejski inaczej jaźwiec (Meles meles) jest gatunkiem drapieżnego ssaka z rodziny łasicowatych. Biała głowa z czarnymi pasami biegnącymi po boku od nosa, poprzez oczy do uszu to jego cecha charakterystyczna. Choć wydaje się, że borsuk wcale nie jest niebezpiecznym zwierzęciem, jego łapy borsuka - jak twierdzą leśnicy - są uzbrojone w potężne, porównywalne z niedźwiedzimi pazury.

Inny znak charakterystyczny borsuka to mała, nieproporcjonalna do reszty ciała głowa. Borsuki żywią się dżdżownicami, ale także owocami, grzybami czy małymi ssakami. Aktywne są głównie nocą. Możemy je spotkać najczęściej w lasach mieszanych, sąsiadujących z polami czy łąkami. Borsuki prowadzą, rodzinne bardzo towarzyskie życie.

Co ciekawe nory, w których mieszkają, są przekazywane z pokolenia na pokolenie i służą przez kilkadziesiąt lat. Borsuki to również nieźli architekci. Każda nora posiada kilka wejść. Wszystkie są połączone ze sobą siecią podziemnych korytarzy. Borsuk to zwierzę, które zapada w sen zimowy. Nie jest to jednak trwały sen – w czasie ciepłych dni wychodzi na zewnątrz.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Sensacyjne odkrycie w warmińsko-mazurskim lesie! Tajemnicza "dama" to rzadkość! [WIDEO]

Jak bawią się borsuki? Nadleśnictwo opublikowało wesołe nagranie
Sonda
Gdyby kózka nie skakała...