Żonkile są symbolem akcji Pól nadziei.

i

Autor: pixabay.com Żonkile są symbolem akcji "Pól nadziei".

Elblążanie biegną po nadzieję już po raz trzeci! Pola Nadziei 2020

2020-03-05 9:30

Przed nami kolejna edycja Elbląskich Pól Nadziei. To przede wszystkim konkursy, kiermasze, kwesty i prelekcje, a na koniec wielki Bieg Nadziei i piknik rodzinny w Bażantarni. To stały, choć wciąż rozbudowywany scenariusz imprezy, która już po raz 17. odbędzie się w Elblągu. A wszystko w szczytnym celu niesienia pomocy!

Pola Nadziei zostały zainicjowane w 2004 roku przez Fundację Marie Curie Cancer Care. Jesienią sadzone są żonkile, symbol nadziei, wiosną odbywają się akcje z ich udziałem. Akcja ma na celu zdobycie funduszy na potrzeby hospicjów promowanie idei pomagania. W ubiegłym roku w Elbląskich Polach Nadziei wzięło udział blisko 800 wolontariuszy.

W założeniu tegoroczne Pola Nadziei mają mieć jeszcze większy rozmach. Planowane są prelekcje na temat opieki paliatywnej, a w szkołach organizowane będą kiermasze i konkursy. Pod koniec, w ostatni weekend kwietnia (25 i 26 kwietnia) w Elblągu oraz pobliskich miejscowościach odbędzie się wielka kwesta. Całość podsumuje III Elbląski Bieg Nadziei w niedzielę (26 kwietnia), któremu będzie towarzyszył piknik rodzinny w Bażantarni.

Uczestnicy mają do wyboru dwa dystanse: 10 km (bieg główny) i 5,5 km (bieg dodatkowy). Główny bieg rozpocznie się na ul. Marymonckiej i prowadzić będzie kolejno przez: Kościuszki, Chrobrego i Sybiraków z metą w Bażantarni. Ponadto organizatorzy przewidują także start Małego Biegu Nadziei dla najmłodszych na różnych dystansach.

Bieg dla dzieci jest bezpłatny, natomiast standardowe wpisowe ma formę cegiełek i wynosi 40 złotych. Można również wpłacać większe kwoty. Impreza ma charakter charytatywny, dlatego całościowy dochód z tegorocznych Pól Nadziei przekazany zostanie na rzecz Hospicjum Elbląskiego.

ZAPISZ SIĘ NA BIEG!

Każda osoba, która ukończy bieg, otrzyma pamiątkowy medal, a na najlepszych biegaczy czekają statuetki oraz nagrody finansowe. W ubiegłorocznej edycji Biegu Nadziei uczestniczyło ponad 200 osób. W tym roku na liście przewidziano dwukrotnie większą liczbę miejsc.

Tzech obywateli Indii handlowało nielegalnymi farmaceutykami
Nasi Partnerzy polecają