Ksiądz z Braniewa ZARAŻONY koronawirusem! Pierwszy od dawna przypadek zakażenia na Warmii i Mazurach!

2020-06-05 12:46 Krzysztof Wójcik
Ksiądz z Braniewa zarażony koronawirusem!
Autor: Pixabay Ksiądz z Braniewa zarażony koronawirusem!

Wykryto koronawirusa u jednego z braniewskich księży! Zakażony jest redemptorysta z parafii św. Krzyża. Proboszcz zapewnia, że zarażony kapłan nie miał kontaktu z wiernymi. Choć wszyscy księża z parafii przebywają na kwarantannie, zorganizowane zostało zastępstwo. Nabożeństwa wciąż się więc odbywają.

W piątek (5 czerwca) warmińsko-mazurskie służby sanitarne poinformowały o pierwszym od wielu dni zakażeniu koronawirusem. Jak się okazało, chory na COVID-19 jest ksiądz redemptorysta. Kapłan przebywał ostatnio w Małopolsce, gdzie uczestniczył w uroczystości nadawania święceniach kapłańskich w miejscowości Tuchów.

Ksiądz Jan Kwiecień, proboszcz parafii św. Krzyża w Braniewie, zapewnił także, że zarażony kapłan nie miał kontaktu z innymi osobami, a wierni w dalszym ciągu mogą uczestniczyć w nabożeństwach.

Zarażony redemptorysta miał wrócić do Braniewa już z gorączką i z nikim się nie spotykać. Mimo to, w związku z wystąpieniem koronawirusa, kwarantannie poddani zostali wszyscy mieszkańcy plebani.

ZOBACZ >> Matura 2020: Przecieki. Co będzie na maturze z polskiego?

Jeszcze kilka dni temu na swoim facebookowym profilu parafii czytaliśmy o planowanych obchodach 40-lecia otrzymania święceń kapłańskich księdza Kwiecienia. Niestety w związku z obowiązkową kwarantanną, jaką zostali objęci kapłani uroczystość będzie niemożliwa do zrealizowania.

Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express kliknij TUTAJ.

Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express kliknij TUTAJ.