Nowe ławki w Elblągu

i

Autor: Krzysztof Wójcik Nowe ławki w Elblągu

Ławki staną, elblążanie usiądą. 102 nowe ławki w mieście

2020-03-06 8:30

Dobiega końca kolejna z inwestycji miejskich. Już niebawem zakończony zostanie montaż nowych ławek zakupionych pod koniec ubiegłego roku przez Zarząd Zieleni Miejskiej.

To w sumie 102 ławki, które montuje się w piętnastu lokalizacjach w Elblągu. Nowe ławki staną m.in. na Placu Wolności i w trzech parkach: w Parku Modrzewie, Parku Kajki i Parku Dolinka. Ponadto na nowych ławkach mieszkańcy usiądą przy kilkunastu elbląskich ulicach.

Urząd Miejski w Elblągu podaje wykaz ulic, na których staną ławki. Są to: ul. Ogólna (od ul. Lubelskiej do ul. Legionów), Płk. Dąbka (od ul. Pionierskiej do ul. Ogólnej), al. Grunwaldzka, ul. Jana III Sobieskiego (od ul. Broniewskiego do ul. Legionów), al. Tysiąclecia od ul. Hetmańskiej do ul. Rycerskiej, ul. Malborska od ul. Fredry do ul. Łódzkiej, ul. Agrykola, ul. Rawska, ul. Żeromskiego, ul. Przy Murze, ul. Bożego Ciała.

Obok niektórych ławek ustawione będą także śmietniki.

Gmina Miasto Elbląg przekazała pieniądze na zakup ławek Zarządowi Zieleni Miejskiej, który zajmuje się realizacją inwestycji. Koszt zakup i montażu wszystkich 102 ławek to 64.000 zł.

Rozmowa z pierwszym Polakiem zarażonym koronawirusem
Nasi Partnerzy polecają