Lidzbark Warmiński: Sceny niczym z "Gangu Olsena". Chcieli oszukać policjantów

2020-09-14 17:23 SCH
Uszkodzone pojazdy w Lidzbarku Warmińskim
Autor: wm.policja.gov.pl Sprawa uderzył w trzy zaparkowane auta w Lidzbarku Warmińskim i odjechał z miejsca zdarzenia.

Zaczęło się od kolizji i zderzenia z trzema zaparkowanymi samochodami. Później przestraszona 23-latka wraz ze swoim 18-letnim kolegą, chcieli oszukać policjantów. Nie udało im się to, a na swoje nieszczęście zostali ukaranie za swoje nieodpowiedzialne zachowanie.

Kolizja w Lidzbarku Warmińskim

W sobotę (12 września) ok. godz. 22:20 dyżurny lidzbarskiej komendy został powiadomiony o zdarzeniu drogowym na parkingu na ul. Astronomów w Lidzbarku Warmińskim. Jak ustalili policjanci, nieznany sprawca na prostym odcinku drogi uderzył w zaparkowane trzy auta, po czym odjechał z miejsca zdarzenia.

W trakcie poszukiwań otrzymali kolejne zgłoszenie, że na drodze pomiędzy miejscowościami Lidzbark Warmiński – Koniewo jakiś samochód wjechał do rowu. Policjanci pojechali we wskazane miejsce i odnaleźli na poboczu rozbity pojazd. Na miejscu obecny był zgłaszający, który będąc na rybach usłyszał huk. Jak oświadczył, zauważył mężczyznę i kobietę majstrujących coś przy samochodzie. Odkręcali tablice rejestracyjne oraz niszczyli nalepkę kontrolną. Dlatego wezwał patrol policji.

Jechała bez uprawnień i uderzyła w trzy auta

Okazało się, że 23-letnia kobieta, jadąc ul. Astronomów wjechała w zaparkowane pojazdy na parkingu. 23-latka nie miała uprawnień do kierowania pojazdem, wystraszyła się i odjechała z miejsca zdarzenia. Następnie zadzwoniła do znajomego z prośbą o pomoc. Na miejsce przyjechał 18-letni kolega, który zabrał pojazd i pojechał w stronę Koniewa, gdzie miał naprawić jej pojazd.

Kobieta wraz z innym znajomym pojechała za nim. Widziała jak jej pojazd wjechał do rowu. Wszyscy razem pomogli wypchać samochód, gdy nagle przyszedł jakiś mężczyzna, który zaczął ich straszyć policją i tak historia zatoczyła koło.

Młodzi kierowcy ukarani za bezmyślność

18-letni znajomy, który jechał jej pojazdem był pijany, miał ponad 1 promil alkoholu w organizmie oraz kierował pojazdem nie posiadając uprawnień do kierowania. Mężczyzna został zatrzymany i osadzony w areszcie. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzuty kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości, do którego się przyznał.

23-letnia kierująca była trzeźwa. Została ukarana trzema mandatami karnymi. Za kierowanie pojazdem bez uprawnień, spowodowanie kolizji oraz udostępnienie pojazdu osobie nietrzeźwej. Może też się liczyć z ogromnymi kosztami związanymi z uszkodzeniami trzech pojazdów, które będzie musiała zwrócić firmie ubezpieczeniowej.

Błachowicz przed MISTRZOWSKĄ walką z Reyesem. Przeszedł test na KORONAWIRUSA

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.