Niezwykły żaglowiec z bursztynu cieszył oczy przedszkolaków w Elblągu! Jego twórca trafił do Księgi Rekordów Guinessa

2021-03-04 13:14 sch
Bursztynowy żaglowiec
Autor: Mały Europejczyk Elbląg Bursztynowy żaglowiec został zaprezentowany w Elblągu.

4 marca w przedszkolu Mały Europejczyk w Elblągu został po raz pierwszy zaprezentowany zostanie żaglowiec wykonany przez Tomasza Ołdziejewskiego, bohatera programu "Złoto Bałtyku", emitowanego w telewizji History. Pan Tomasz zasłynął z tego, że w 2020 r. wykonał z bursztynu Titanica i został wpisany do Księgi Rekordów Guinnessa w kategorii „największa rzeźba z bursztynu”.

Zbudowany z bursztynu żaglowiec wzbudził furorę wśród przedszkolaków, którzy z zainteresowaniem słuchali o procesie powstawania obiektu. Żaglowiec cieszył się dużym powodzeniem dzieci.

Przypomnijmy, że rok wcześniej Tomasz Ołdziejewski zbudował bursztynową rzeźbę RMS Titanic, pasażerskiego liniowca, który zatonął w 1912 roku po wpłynięciu do góry lodowej na Północnym Atlantyku.

Rzeźba bursztynowa o wymiarach 1,532 m x 0,154 m x 0,367 m została wykonana przez Tomasza Ołdziejewskiegow Kątach Rybackich 6 lutego 2020 r. Sama budowa rzeźby trwała ponad miesiąc ciągłej pracy i 12-14 godzin dziennie, siedem dni w tygodniu. Żaglowiec zaprezentowany w elbląskim przedszkolu jest jeszcze większy!

PRZECZYTAJ TAKŻE: Drogowy ABSURD pod Olsztynem! Słup stoi na środku drogi od ponad 30 lat. Wszystkim przeszkadza, ale czy ktoś go usunie? [ZDJĘCIA]

Express Biedrzyckiej - Szymon Hołownia: Nie możemy się jarać sondażami