Pijani i wiecznie szarżujący na drodze. Policjanci z Elbląga podsumowali weekend

2020-09-14 9:23
Pijani i wiecznie szarżujący na drodze. Policjanci z Elbląga podsumowali weekend
Autor: KMP w Elblągu Pijani i wiecznie szarżujący na drodze. Policjanci z Elbląga podsumowali weekend

Podsumowanie pracy policji w ubiegły weekend: 9 osób przewieziono do wytrzeźwienia, zatrzymano 3 osoby poszukiwane. Ponadto policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali 6 nietrzeźwym kierujących i 4 za zbyt szybką jazdę w terenie zabudowanym. W sumie funkcjonariusze interweniowali aż 134 razy.

Funkcjonariusze elbląskiej policji podsumowują weekend od piątku (11 września) do niedzieli (13 września). Ich służba przyniosła zatrzymanie 6 nietrzeźwych kierujących, a także wyeliminowanie z ruchu tych, którzy przekraczają dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h. Takich kierowców policjanci zatrzymali aż 4.

Rekordzista miał 107 km/h w miejscu gdzie jest ograniczenie do 50 km/h. 19-latek jechał samochodem renault na ulicy Nowowiejskiej w Elblągu. Oprócz kilkuset złotowych mandatów i 10 punktów karnych policjanci zatrzymali wszystkim na 3 miesiące prawa jazdy.

Niechlubny rekordzista, który kierował po alkoholu to 38-latek jadący volkswagenem. Mężczyzna został zatrzymany w miejscowości Kazimierzowo (trasa S7). Badanie wykazało u niego blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Za kierowanie w stanie nietrzeźwym grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Pierwsza w Polsce operacja jednorazowym endoskopem