Ponad 30 strażaków gasiło pożar w Wiśniewie!

2020-04-22 14:42
Pożar [zdjęcie poglądowe]
Autor: 12019/Pixabay Pożar [zdjęcie poglądowe]

Wczoraj, 21 kwietnia, około 18:20 elbląscy strażacy zostali wezwani do pożaru. Jak się okazało w ogniu stanął budynek mieszkalny w miejscowości Wiśniewo. Do akcji gaszenia natychmiast przystąpili także strażacy z pobliskich jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych.

Rozpoczęta wieczorem akcja gaśnicza trwała niespełna 5 godzin. Po dotarciu na miejsce okazało się, że pożar objął już część dachu jednorodzinnego domu w Wiśniewie, w gminie Markusy.

Strażakom udało się zabezpieczyć palący się budynek i ugasić pożar za pomocą 5 prądów gaśniczych. Następnie dokładnie przeszukano budynek i sprawdzono kamerą termowizyjną w celu wyeliminowania ukrytych zarzewi ognia.

W trwających niespełna 5 godzin działaniach brało udział 32 strażaków z OSP Markusy, OSP Krzewsk i JRG z Elbląga. Na miejscu pracowała także policja oraz pogotowie energetyczne.

Posłuchaj, jak chronić seniorów przed koronawirusem. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami.

Niestety, z powodu poważnego uszkodzenia konstrukcji dachowej, ratownicy byli zmuszeni wykonać częściowe prace rozbiórkowe budynku, aby nie stwarzał on zagrożenia dla osób postronnych.

Obecnie policja prowadzi postępowanie wyjaśniające przyczyny i okoliczności pożaru. Na całe szczęście w pożarze nikt nie ucierpiał.

Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express KLIKNIJ tutaj.

Super Raport 22 IV (goście: Girzyński, Senyszyn)