Elbląski samożąd stworzył wyszukiwarkę śmieci!

i

Autor: Pixabay Elbląski samożąd stworzył wyszukiwarkę śmieci!

Segregacja śmieci w Elblągu: Gdzie wyrzucić kłopotliwe odpady? Powstała specjalna wyszukiwarka!

2020-05-25 19:30

Z pozoru wszystko wydaje się bardzo proste. Plastik wyrzucamy do żółtego pojemnika, papier do niebieskiego, a szkło do zielonego. Na tym jednak kończy się łatwa segregacja śmieci. Co w przypadku, gdy odpad złożony jest z kilku materiałów? Co z gruzem budowlanym, czy zużytą oponą? Odpowiedzią na te i podobne pytania ma być specjalna wyszukiwarka odpadów, którą przygotował elbląski samorząd.

Gdzie wyrzucić śmieci, gdy nie pasują one do żadnego z głównych pojemników?

To pytanie okaże się zbędne, gdy zaczniemy stosować wyszukiwarkę odpadów! To intuicyjne narzędzie zostało zaprogramowane tak, aby szybko wskazać nam miejsce, w którym ostatecznie powinny wylądować wskazane śmieci. Wyszukiwarka stworzona przez elbląski samorząd to przełomowe narzędzie, którego celem jest ułatwienie życia wszystkim mieszkańcom.

Prawidłowo posegregowane odpady to kluczowy element dbania o środowisko. Śmieci, które trafią do odpowiednich pojemników mogą zostać poddane recyklingowi, czyli powtórnemu przetworzeniu.

O samym pomyśle wyszukiwarki odpadów oraz o jej działaniu mówili wiceprezydent Elbląga Michał Missan i dyrektor Departamentu Ochrony Środowiska Daria Bieńkuńska podczas dzisiejszej konferencji prasowej

– Chcemy dotrzeć z nią jak najszerzej do elblążan, będzie ona dostępna na stronie miejskiej, na stronie ZUO, przekażemy ją też do innych spółek miejskich, do szkół i zainteresowanych elbląskich firm – mówił wiceprezydent. – Jest to fajne narzędzie, dzięki któremu każdy elblążanin znajdzie odpad i pojemnik, do którego powinien trafić – dodał.

– Na chwilę obecną leksykon odpadów, który został stworzony liczy 1200 haseł. Będzie w dalszym ciągu uzupełniany o nowe hasła, które będą wskazywali mieszkańcy w swoich zapytaniach. Odpady problemowe znajdują się w kategorii INNE, będą tam także szczegółowe informacje, gdzie wyrzuć odpad, który nie kwalifikuje się do żadnego pojemnika – mówiła Daria Bieńkuńska.

Wyszukiwarka odpadów – aplikacja mobilna!

Oprogramowanie jest także przystosowane do urządzeń mobilnych! Można ją zainstalować na swoim smartfonie.

Webowa wersja wyszukiwarka jest natomiast dostępna pod adresem: segregujodpady.elblag.eu, w serwisie Urzędu Miejskiego oraz stronie dotyczącej gospodarowania odpadami komunalnymi.

Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express kliknij TUTAJ.

Super Raport 25 V (goście: Gawkowski, Karczyński)