Straszna TRAGEDIA nad jeziorem! Strażacy z Elbląga pomogli policjantom wyłowić ciało!

2020-07-23 12:31
Strażacy z Elbląga pomogli policji odnaleźć ciało zaginionego!
Autor: Pixabay Strażacy z Elbląga pomogli policji odnaleźć ciało zaginionego!

Podczas poszukiwań zaginionej osoby policja wezwała na pomoc strażaków. Okazało się, że konieczne będzie przeszukanie dna jeziora. Dzięki wsparciu Specjalistycznej Grupy Ratownictwa Wodno-Nurkowego z JRG nr 2 w Elblągu oraz jednostki OSP Jelonki udało się wyłowić ciało.

W poniedziałek (20 lipca) około 10:00 elbląscy strażacy zostali wezwani do miejscowości Kiersity. Ich zadaniem była pomoc pracującym na miejscu policjantom w poszukiwaniu osoby zaginionej. Mieli oni spenetrować pobliskie jezioro.

Na miejsce zdarzenia została skierowana Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Wodno-Nurkowego z JRG nr 2 w Elblągu oraz jednostka OSP Jelonki.

Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia. Ratownicy ubrani w kamizelki asekuracyjne przystąpili do przeszukiwania linii brzegowej jeziora, zarówno od strony lądu, jak i wody przy użyciu łodzi.

Specjalnie wykwalifikowani strażacy z Grupy Ratownictwa Wodno-Nurkowego przystąpili do działań poszukiwawczych pod powierzchnią wody. Po kilkudziesięciu minutach poszukiwań jeden z nurków odnalazł zaginioną osobę na dnie jeziora. Na jakikolwiek ratunek było już zdecydowanie za późno.

Ciało wyciągnięto na powierzchnię. Ze względu na widoczne oznaki śmierci odstąpiono od czynności medycznych.

W działaniach brały udział 2 jednostki ochrony przeciwpożarowej z JRG nr 2 w Elblągu oraz OSP Jelonki.

Dalsze czynności wyjaśniające okoliczności śmierci odnalezionego człowieka prowadzi policja.

Super Raport 23 VII (Goście: Paweł Szefernaker - wiceminister spraw wewnętrznych i administracji oraz Piotr Zgorzelski - wicemarszałek Sejmu