Braniewo: Mąż dźgnął żonę nożem! Sylwestrowa zabawa przerodziła się w koszmar!

2021-01-04 13:02
Impreza, alkohol
Autor: Pixabay W Braniewie 66-letni mężczyzna rzucił się z nożem na 64-letnią żonę.

Początkowo nic nie wskazywało, że dojdzie do dramatu. Czworo znajomych piło alkohol w sylwestrowy wieczór. Jeden z nich wypił jednak stanowczo za dużo i po tym jak wywiązała się kłótnia, sięgnął po nóż! 66-letni mężczyzna ranił swoją żonę i znajomego. Najbliższe trzy miesiące podejrzany spędzi w areszcie, ale za kratami może posiedzieć znacznie dłużej.

W sylwestrowy wieczór po godz. 20:30 do braniewskiej policji wpłynęło zgłoszenie o awanturze na jednej z klatek schodowych. Ranna kobieta potrzebowała pomocy medycznej. Kiedy mundurowi dotarli pod wskazany adres, dostrzegli zakrwawioną 64-latkę. Pokrzywdzona została przetransportowana do szpitala, zaś do policyjnej celi trafiły trzy osoby – dwóch mężczyzn oraz kobieta.

Ze zgromadzonego materiału dowodowego wynikało, że chwilę przed zgłoszeniem czworo znajomych, w tym 64-latka, piło alkohol. Między uczestnikami spotkania wywiązała się kłótnia, podczas której sprawca ranił znajomego oraz zadał kilka ciosów nożem żonie.

CZYTAJ TEŻ: Długi weekend na drogach Warmii i Mazur. Wielu kierowców przesadziło z sylwestrową zabawą

W sobotę (2 stycznia) podejrzany usłyszał dwa zarzuty – spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu 64-latki oraz uszkodzenia ciała znajomego. - Sąd przychylił się do wniosku prokuratora oraz policjantów i zdecydował o aresztowaniu 66-letniego podejrzanego na najbliższe trzy miesiące - informuje podkom. Jolanta Sorkowicz, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Braniewie. Za popełnione przestępstwa kodeks karny przewiduje karę co najmniej trzech lat pozbawienia wolności.

ZOBACZ: Wybierz najpiękniej rozświetlone miasto w Polsce! Do wygrania sprzęt o wartości 200 tys. złotych. Kliknij tutaj!

Express Biedrzyckiej - Michał Kamiński: Szczepiący się poza kolejnością zasługują na potępienie