Tym razem warsztaty dla osób z niepełnosprawnościami przeprowadzili elbląscy dzielnicowi

2020-09-11 15:24
Dzielnicowi z Elbląga prowadzili warsztat dla osób niepełnosprawnych!
Autor: KMP w Elblągu Dzielnicowi z Elbląga prowadzili warsztat dla osób niepełnosprawnych!

W siedzibie jednej z elbląskich organizacji pozarządowych, których głównym celem jest pomoc osobom z niepełnosprawnościami odbyły się warsztaty dla grupy osób biorących udział w projekcie aktywizacyjnym. Funkcjonariusze przekazali uczestnikom elementarną wiedzę z zakresu radzenia sobie z codziennymi trudnościami.

Osoby z niepełnosprawnością, jak wszystkie inne, na co dzień borykają się z przeróżnymi trudnościami i przeciwnościami losu. Tym razem, aby pomóc im w codziennym funkcjonowaniu i poruszaniu się w niekiedy zagmatwanych realiach prawnych i formalnych, zorganizowano warsztaty, które poprowadzili elbląscy dzielnicowi.

Uczestnikami byli beneficjenci projektu prowadzonego przez stowarzyszenie zajmujące się aktywizacją społeczno-zawodową osób z niepełnosprawnościami.

Zajęcia dotyczyły zagadnień związanych ze współpracą z organizacjami oraz instytucjami świadczącymi pomoc. Mówiono o możliwych sposobach interwencji w sytuacji przemocy domowej. Omówiono także rolę dzielnicowego i rzecznika policji.

Podczas warsztatów przypomniano również zasady bezpieczeństwa w dobie COVID-19, a także możliwościach minimalizowania ryzyka zakażenia wirusem.

Rozmowa z rodzicami mężczyzny podejrzanego o podpalenie samochodu na terenie Radia Maryja