WIELKA EWAKUACJA w Iławie! 57 rodzin musiało opuścić mieszkania [ZDJĘCIA]

2021-02-24 20:29 sch
Ewakuacja w Iławie
Autor: wm.policja.gov.pl Ewakuacja w Iławie. 57 rodzin musiało opuścić mieszkania.

Policjanci z Iławy zabezpieczali miejsce znalezienia niewybuchów pochodzących najprawdopodobniej z czasów II wojny światowej. Zostały one znalezione podczas prac ziemnych na jednym z iławskich osiedli. Niewybuchy zabrali saperzy z Lidzbarka Warmińskiego. Niebezpieczne znalezisko zostanie zneutralizowane na poligonie.

Oficer dyżurny iławskiej policji został poinformowany, że podczas prac ziemnych na jednym z iławskich osiedli, przy ul. 1 Maja, został znaleziony przedmiot przypominający niewybuch. Na miejsce przyjechali policjanci z nieetatowej grupy rozpoznania minersko-pirotechnicznego KPP w Iławie. Mundurowi stwierdzili, że są to granaty moździerzowe z zapalnikami kal. 81 mm. Najprawdopodobniej pochodzą z czasów II wojny światowej.

Do czasu zabrania przez saperów z Lidzbarka Warmińskiego, pocisków pilnowali policjanci oraz strażacy. Ze względu na to, że zostały one ujawnione w okolicach bloków mieszkalnych, został powołany sztab kryzysowy, który zadecydował, że na czas wydobycia granatów przez saperów, należy ewakuować mieszkańców z 57 mieszkań. Niebezpieczne znalezisko w najbliższym czasie zostanie zneutralizowane na poligonie.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Olsztynek. Zarąbali Ryszarda siekierą. To, co zrobili ze zwłokami, przeraża! [ZDJĘCIA]

Pożar mieszkania na Marszałkowskiej 43