Włamywacze, złodzieje i paserzy. Policjanci z Elbląga zatrzymała groźnych przestępców! ZOBACZ CO UKRADLI!

2020-09-15 14:45
Włamywacze, złodzieje i paserzy. Policjanci z Elbląga zatrzymała groźnych przestępców!
Autor: KMP w Elblągu Włamywacze, złodzieje i paserzy. Policjanci z Elbląga zatrzymała groźnych przestępców!

Funkcjonariusze elbląskiej policji wpadli na trop dwóch podejrzanych o włamania, kradzieże i paserstwo. Dzięki sprawnej i szybkiej akcji udało się zatrzymać przestępców! To groźny duet, który od dawna gracował na terenie miasta. Śledczy szacują, że mieli na swoim koncie nawet kilkadziesiąt czynów. Na razie udowodniono im już 12 z nich. Odzyskane sprzęty można odebrać w komendzie w Elblągu.

Podejrzani włamywali się do piwnic, samochodów i domów w budowie. Ich łupem padały elektronarzędzia, sprzęt wędkarski oraz sprzęt RTV. Działali między innymi na terenie Elbląga, Rubna, Nowakowa.

Śledczy udowodnili im 12 czynów. Do wszystkich się przyznali. Policjanci szacują, że podobnych włamań mogło być znacznie więcej. Funkcjonariusze odzyskali znaczną część skradzionego mienia. Sprawcom grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Jak odzyskać swój sprzęt?

Osoby, które rozpoznają na zdjęciach swoją własność mogą ją odebrać w Komendzie Miejskiej Policji w Elblągu przy al. Tysiąclecia 3. Wcześniej należy się kontaktować z policjantami prowadzącymi postępowanie pod nr tel. 47 73 416 00 lub 47 73 416 37. Udzielą oni wszelkich możliwych informacji.

Pełna dokumentacja zdjęciowa odzyskanych przedmiotów znajduje się na stronie KMP w Elblągu.

Jesienna strategia walki z koronawirusem na Podkarpaciu