wośp 2022 elbląg

i

Autor: WOŚP Elbląg wośp elbląg 2022

WOŚP 2022. Ksiądz z Elbląga wspiera Owsiaka!

2022-01-30 16:21

WOŚP 2022, Elbląg. To już czwarty rok, kiedy ksiądz Kazimierz Klaban, proboszcz kościoła polskokatolickiego Dobrego Pasterza w Elblągu, wspiera akcję WOŚP. Pieniądze zebrane podczas mszy przekazuje na konto fundacji. - Otwarty, skromny [...] - mówi dla SE.pl Gabriela Zimirowksa.

WOŚP 2022. Ksiądz Klaban znowu podbija internet

Trwa 30. finał WOŚP 2022. W Elblągu znowu jest głosno o księdzu  Kazimierzu Klabanie. To duchowny, proboszcz kościoła polskokatolickiego Dobrego Pasterza w Elblągu, który od kilku lat wraz z wiernymi z parafii przekazuje pieniądze zebrane podczas mszy w dniu finału WOŚP do puszki orkiestry. - Chyba czwarty rok z rzędu z nami współpracuje. Wszyscy się jednoczymy, wspiera nas - komentuje dla SE.pl Gabriela Zimirowksa ze sztabu w Elblągu. 

Polecamy: WOŚP 2022. Ile zebrano? Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy co roku bije kolejny rekord zebranych pieniędzy

Rzeszów po raz 30. gra z Wielką Orkiestrą

Ksiądz Klaban od lat w dniu finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy pieniądze zebrane na tacę przekazuje wolontariuszom.

Sonda
WOŚP 2023 - czy wesprzesz zbiórkę?

Tamtejszy sztab, do tej pory (30.01.22, 16.20) zebrał 114 tys. 692 zł. 83 gr. - podaje nam Zimirowksa. - Kiedy leżałem na OIOM-ie, wszędzie widziałem serduszka WOŚP. Nie powiem, że to był pierwszy widok, kiedy otworzyłem oczy, ale szybko zdałem sobie sprawę, że są prawie wszędzie – tu serduszko, tam serduszko… Na łóżkach, maszynach, aparaturze… — wspomina duchowny , cytowany przez portal onet.pl.

Przypomnijmy, w niedzielę (30.01.22) w całej Polsce trwają obchody 30. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W akcję angażuje się ponad 1,6 tys. sztabów, w tym blisko 100 zagranicznych, działających w 29 krajach. Na ulice miast i wsi wyszły dziś tysiące wolontariuszy, którzy zbierają w tym roku pieniądze na sprzęt medyczny dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci